koupelnový nábytek_jika

Správná péče o koupelnový nábytek

Do každé koupelny patří koupelnový nábytek. Jeho výběru jste jistě věnovali patřičnou pozornost – šuplíky, skříňky, věšáčky, poličky… vše dokonale sladěné a hlavně funkční. Aby koupelnový nábytek dlouho sloužil svému účelu a byl stále pěkný, je nutné mu věnovat náležitou péči a pozornost. Koupelna je velmi namáhaným prostředím se zvýšenou vlhkostí. Poradíme vám, jak správně o koupelnový nábytek pečovat.

Foto: jikaVlhkost nábytku škodí

Pochopitelně, že je v koupelně zvýšená vlhkost – horká voda, pára, nedopatřením postříkaný nábytek, louže na podlaze… V první řadě byste měli v koupelně často větrat, zejména pak po koupeli nebo sprše, kdy je v místnosti vysoká vzdušná vlhkost. Zabraňte tomu, aby nábytek dlouhodobě stál ve vodě. Pokud máte například umyvadlovou skříňku, pak pokud dojde k jejímu postříkání vodou, ji vždy usušte. Kapky vody setřete jednoduše jedním tahem utěrky, což se vám zúročí v delší životnosti koupelnového nábytku.

Foto: jikaČasté chyby v péči o koupelnový nábytek

  • nevhodně zvolené čističe – používejte takové čističe, které jsou určené pro péči o koupelnový nábytek
  • čištění zrcadel – i zrcadla potřebují náležitou péči, opět jsou ideální speciální čističe na sklo a zrcadla, větší nečistoty (například zaschlou pastu na zuby) odstraňte hadříkem nebo houbičkou namočenou v mýdlové vodě
  • dřevo a dýha – vyžadují speciální péči, neponechávejte na nich předměty dlouhodobě ležet na jednom místě, stejně jako nevhodné čističe je může poškodit dlouhodobé sluneční záření, jehož vlivem materiál mění barvu, oxiduje a tmavne. Tam například pokud bude na jednom místě uložený košík na sponky a drobnosti, tak po čase v tomto místě zůstane na nábytku světlejší místo.
  • pozor na netěsnosti – kapající sifon může nadělat pěknou paseku, pokud si této závady včas nevšimnete. Dlouhodobě odkapávající voda může způsobit nabobtnání skříňky nebo zásuvky a nábytek deformovat nebo způsobit nevzhledné skvrny na nábytku.

Foto: jikaZaschlá pasta a mýdlo na koupelnovém nábytku

Na jejich odstranění nepoužívejte chemické a agresivní čističe, kterými byste nábytek mohli poničit. Pozor také na jeho poškrábání. Ideální je použít mýdlovou vodu, kterou nábytek pečlivě omyjete a poté důsledně osušíte. Na běžnou údržbu používejte takové prostředky, které vám doporučí výrobce koupelnového nábytku. Jinou péči bude vyžadovat lamino, masiv nebo kov. Zklamání, rozhořčení a v neposlední řadě zbytečně utraceným penězům předejdete koupí takového nábytku, který je přímo do koupelen určený.

Připraveno ve spolupráci se společností JIKA.ZATÍM NEBYL VLOŽEN ŽÁDNÝ KOMENTÁŘ, BUĎTE PRVNÍ.

VSTUP DO DISKUZE

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist