koupelnovynabytek1

Výběr koupelnového nábytku

V koupelně může panovat klidná a uvolněná atmosféra, i v pracovní den ráno. Že to není možné? Tak to musíte najít takový koupelnový nábytek, který vám poskytne dostatek místa na vše, co potřebujete, včetně chytrých způsobů, jak si vše přehledně uspořádat a uklidit. Díky tomu strávíte méně času hledáním zubní pasty a více času vám zbude na to důležitější. Jak zkombinovat design, rozměry, materiál a především cenu? Jak tedy vybrat ten správný koupelnový nábytek? Třeba budete mít jasno díky nám.

Na čem se rozhodně nevyplatí šetřit

Nábytek v koupelně musí odolat zvýšené vlhkosti vzduchu, první věc, která nás tedy zajímá, je typ použitého materiálu a s tím související povrchová úprava. Někdy totiž stačí jen vlhký hadr, jindy musíte použít speciální přípravky. Ale zpátky k materiálu. Koupelnový nábytek se vyrábí z dýhy, přírodního dřeva, MDF (polotvrdá dřevovláknitá deska) nebo z lamina.

Foto: pixabay.com

Zkontrolujte, zda je skříňka nalakovaná nejen na povrchu, ale také zezadu a ve vnitřním úložném prostoru.

Mezi nejodolnější patří dřevo z tropických rostlin, které si s působením vlhka i s výkyvy teplot poradí nejsnáze, jeho povrch bývá pak ošetřen lakem, voskem či olejem. Tuzemské dřeviny jsou podstatně méně odolné.

Odolnost nábytku z masivního dřeva i dýhy zvyšují speciální laky, vosky a lazury. Stejně tomu je i u nábytku vyrobeného z MDF desky a lamina. Zkontrolujte, zda je dřevo ošetřené a nalakované nejen na povrchu skříňky, ale také zezadu a ve vnitřním úložném prostoru.

Věnujte pozornost i zdánlivě nepodstatným detailům

Jsou to třeba hrany a spoje mezi díly, právě tudy vniká do nábytku vlhko a voda, které pak způsobují bobtnání a rozklížení materiálu, což se týká hlavně nábytku z MDF a lamina. Okraje desek musí být opatřeny ABS hranami v podobě tenkých plastových pásků nebo hranami z hliníkového plechu či nerezu. Čím méně plastu tím lépe, to platí především pro kování u dvířek, pojezdových systémů, úchytů a nožiček.

Foto: pixabay.com

Populární je také tzv. levitující nábytek, který je zavěšen na stěnu koupelny.

Umístění nábytku

Na životnost nábytku v koupelně má vliv také způsob jeho ukotvení. Dejte si pozor, aby skříňky nestály na soklech, protože to opět představuje vstupní bránu pro vlhkost. Volte raději nábytek na nožkách, ať již celokovových nebo s kovovým zakončením. Populární je také tzv. levitující nábytek, který je zavěšen na stěnu koupelny.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist