letnobyt2a

Jarní úklid a ještě něco navíc

S příchodem jara nás čeká každoroční rituál – jarní úklid. Však už si to náš dům zaslouží. Za rok jsme zase nashromáždili hromadu haraburdí a zbytečností. Každoročně se snažíme tento problém řešit. Oddáváme se jarnímu úklidovému šílenství, které snad máme v genetickém kódu. Okna, koberce, skříně, záclony – nic se neubrání očistě. Snad nás k tomu vybízí sama probouzející se příroda. Zazelená se tráva a raší pupeny, ráno nás budí písně malých zpěváčků.

Za našich babiček byl jarní úklid spojen s pořádnou dřinou. Dnes nám práci ulehčují pilní pomocníci, stroje a přístroje. Čisticí prostředky jsou dnes mnohem účinnější a šetrnější k životnímu prostředí. Proto je také dokonale využíváme. Jen za čistící prostředky každoročně vydáme skoro dvě miliardy!

Jarnímu úklidu propadnou každý rok dvě třetiny domácností. Dávno už není pouze věcí hospodyněk. Dnes se na něm podílí více než třetina mužů!

Muži nejsou jen na ozdobu

Pomoc „silnějšího pohlaví“ má svá specifika. Málokterý muž s radostí myje nádobí. Zato rád obsluhuje sofistikovanou myčku, řízenou procesorem. Totéž platí i o vysávání prachu. K luxování jim nestačí obyčejný vysavač. Dáme-li jim „na hraní“ výkonný vysavač s vodní filtrací a vysokootáčkovou turbínou, jsou schopni vysávat prach i na půdě.

S tou půdou je to možná trochu přehnané. Často je tam tak hrubý nepořádek, že bychom s vysavačem neměli šanci. Čas od času je však nutno uklidit i tam, i vzhledem k nové vyhlášce o každoroční revizi komínů. Pro chlapy bývá tato činnost příliš přízemní, a tak se do ní moc nehrnou. Vyklidit krabice a kartony, zlikvidovat pytle s obnošeným oblečením, odstranit léta nashromážděné harampádí, to dokáže i slabá žena. Musíme mužům poskytnout neotřelou příležitost k vyniknutí.

puvodniDobrý nápad nad zlato

Jak by se vám líbilo letní bydlení na půdě? Půda je přímo stvořená k experimentům, jak rozšířit trvalé nebo získat nové letní bydlení. Bizarní zákoutí vzbuzují bujnou fantazii. Možnosti jsou zde přímo neomezené! Proč tedy nespojit  užitečné s příjemným? Jarní úklid je jako stvořený pro úvahy, jak tento zapomenutý způsob bydlení znovu oživit.

Použijeme psychologie. Bez té by totiž pán domu na myšlenku s proměnou půdy nemusel přijít. Ledabyle odložený časopis na konferenčním stolku udělá své. Pochopitelně musí být otevřen na stránce s návodem, jak upravit půdu k bydlení. Důležité. Na nápad musí přijít on! Pak je vyhráno. Nebraňte se jeho nadšení, jak na půdě vznikne jeho dílnička, váš relaxační koutek a útulný pokojík pro vnoučata, až přijedou na prázdniny.

Rázem už není problém vyklidit půdu. Za pár hodin je jako vymetená. Bez řečí a bez protestů. Nezapomeňte pochválit!

ukazkaPomohou moderní technologie

Podmínkou pro vznik bydlení na půdě je úprava podlahy. Moderní technologie umožňuje zřídit na půdě rovnou podlahu, přičemž vznikne dutina vhodná k aplikaci izolace. Izolace totiž výrazně zvyšuje komfort bydlení. Nejenže tlumí zvuk, v zimě navíc chrání spodní místnosti před únikem tepla. Vhodným řešení je stropní systém MAGMARELAX®, vyrobený na míru.

Stropní systém zajistí nejen zateplení stropu, ale tvoří  lehkou, přesnou, variabilní, vysoce únosnou, finančně nenáročnou a přesto moderní, ekologickou a krásnou podlahu. Je vytvořena z OSB desek. Do meziprostoru se nafouká magmarelaxová izolace, která vyhoví požadavkům dotace na zateplení domů. Tím výrazně klesne cena investice, která však ani bez dotace není velká. Montáž konstrukce netrvá ani jeden den.

Do dutin konstrukce podlahy izolatéři nafoukají zhruba za tři hodiny minerální vlnu. Vše se děje za běžného provozu domácnosti. Nenadělají nepořádek, nevzniknou odřezky. Ani paní domu nepocítí, že se na půdě něco děje. Izolační vrstva je jednolitá, nejsou zde mezery a nevznikají tepelné mosty. V zimním období dosáhnete velkých úspor nákladů na topení. Vždyť stropem uniká až třetina tepla z obytných místností. Úspora je další velkou předností izolované podlahy na půdě.

novaNení nad chytré řešení

Zateplení podlahy na půdě je vedlejším produktem jarního úklidu. Máte vyklizenou půdu a vznikne nové sezónní bydlení. To můžete postupně vylepšovat. Investice není horentní,představuje pár desítek tisíc korun. Když vezmeme v úvahu, že zateplením lze ušetřit tisíce korun za topení ročně, je to opravdu skvělé řešení. Návratnost je do pěti let. A ještě dáte vyniknout domácímu pánu tvorstva.

Více informací naleznete na stránkách www.ippolna.cz
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist