puda1

Návraty letního bydlení na půdě

Miluji staré půdy. Skrývají tajemství a vždy jsem měla pocit něčeho originálního, když jsem do těchto prostor vstupovala. Při návštěvě podkroví na nás dýchá nevšední a atraktivní kouzlo. Celý atypický prostor přímo volá po přestavbě k trvalému, nebo letnímu bydlení. Nepravidelné tvary i šikmé stěny popouští uzdu naší fantazie. A jak moc? No to už nechám na každém z Vás…

Na půdě máme tak blízko ke slunci, že nás to nutí vytvářet prostory prosvětlené, vzdušné a  mimořádně útulné. Přínosem vestavby půdního bytu bývá  terasa s neobvyklým výhledem do okolí. Ano, výhodou podkrovních prostor je zajímavá členitost a řada možností pro práci se světlem v interiéru.

Vše něco stojí
Přestavba podkroví na obytné prostory s sebou přináší také řadu starostí a finančních výdajů. Vestavba i nástavba jsou přesně takovými úpravami střech, s jejichž využitím se v původních projektech domů nepočítalo. U velké přestavby je nutné statické posouzení. V historických částech měst a obcí musíme dbát na požadavky úřadu památkové péče, kde nástrahou bývá výškový limit objektu, možnosti osvětlení, vestavění oken, střešních vikýřů apod. Nutné je provedení tepelné izolace a izolací proti vodě,odvětrání a položení vhodné střešní krytiny. Nezapomínejme na důležitý fakt,čímž je reálná možnost napojení na potřebné inženýrské sítě – elektřinu, vodu, kanalizaci, plyn, dálkové vytápění.  Obytné podkroví je tedy časově i finančně nákladná záležitost a i z tohoto důvodu zůstávají půdy opuštěné a nevyužité.

Dejte půdám ještě jednu šanci a zkuste letní bydlení
Jak tedy půdu využít a přitom neinvestovat mnoho peněz? Již za první republiky se využívaly půdy k takzvanému letnímu bydlení a nebo pro odpočinek či zábavu. Znamenalo to, že si majitelé domů upravili půdu tak, aby ji bylo možné v létě využít k bydlení. Nejednalo se o náročnou rekonstrukci. Opravila se střecha, aby do prostoru nezatékalo. Podlaha se uklidila a vše se upravilo tak, aby se zde dalo bydlet. Tento prostor se využíval od jara do podzimu, v době, kdy venku není zima. Takový prostor lze využít např. k bydlení studentů, kteří léto tráví u rodičů, nebo i ke sportu a zábavě.  Nyní se tento způsob bydlení začíná opět využívat. Postup je podobný, jen se více investuje do podlahy půdy. Opraví se střecha, doplní se folie proti zatékání a udělá se nová podlaha. Novinkou však je, že nové metody a postupy umožňují postavit naprosto rovnou podlahu půdy a tu zaizolovat. Izolace zvyšuje komfort pro obyvatele půdy, tlumí hluk z těchto prostor a navíc v zimě chrání spodní místnosti před únikem tepla. Takto upravený prostor lze následně efektivně, dle potřeb a možností,dostavět na podkrovní byt. Příkladem takového řešení na míru je Stropní systém MAGMARELAX.

Stropní systém MAGMARELAX®
– rychlé a kvalitní řešení za dobrou cenu

Tepelnou i zvukovou izolaci můžeme vyřešit jednorázově, a to prostřednictvím montovaného stropu MAGMARELAX®, který vám zajistí jak možnost zateplení stropu, tak umí vytvořit  lehkou, přesnou, variabilní, vysoce únosnou, finančně nenáročnou a přesto moderní, ekologickou a krásnou podlahu.

Tato metoda k Vám přinese nášlapnou vrstvu z OSB desek na pero a drážku, ale i tepelně izolační vrstvu, která vyhoví požadavkům při žádosti o dotace na zateplení domů. Systém je rychle dostupný – konstrukce je hotova za jeden den.

Pokud se ještě pozdržím u stropního systém MAGMARELAX®, nemůžu přehlédnout fakt, že mě osobně opravdu oslovil. Vytvořením nové podlahy tímto způsobem zároveň zateplíme celý strop domu. Teplo stoupá vzhůru, takže stropem uniká velké množství energií, čímž vlastně vyřešíme dvě věci zároveň. V neposlední řadě je to jedno z opatření pro dotaci Zelená úsporám, kdy  právě tato izolace je certifikovaným materiálem.

Stručně a jednoznačně řečeno, s tímto systémem získáte:
1) Získáte atraktivní prostory na své staré půdě
2) Nemusíte platit statisíce za náročnou přestavbu
3) Zateplením půdy ušetříte za energie v celém domě

Řekněte sami, nemáte chuť se do letního /a nejen letního/ bydlení pustit okamžitě? Kdybych měla baráček, tak neváhám ani chviličku.

Více informací o foukané izolaci MAGMARELAX® naleznete na stránkách dodavatele na adrese http://www.ippolna.cz/ a o samotném Stropním systému MAGMARELAX® se dočtete ZDE.

Krásné dny.
Klaveska
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist