plyn

Jaké jsou náklady na zřízení plynové přípojky?

Topíte tuhými palivy a už vás doslova unavuje tento zdroj tepla vyžadující spoustu fyzických sil? Máte možnost napojit se na plynové vedení v obci nebo ve městě? Pak této příležitosti rozhodně využijte a dopřejte si požadovaného komfortu při vytápění a ohřevu vodu.

My vám zatím alespoň orientačně nastíníme, jak zřídit plyn a jaké jsou přibližné náklady na realizaci přípojky.

Projekt, výkopové práce a výsledná montáž

Samotnou přípojku určitě nemůžete řešit svépomocí. To dost možná není ani reálné. Nejprve vám totiž musí odborná firma vyhotovit projektovou dokumentaci týkající se připojení. Tzv. inženýring, který zahrnuje všechny náležitosti. Díky němu vám bude plyn zase o kousek blíže. Náklady za tyto položky se pohybují kolem 10 000 Kč.

V druhém kroku přejdete od papírování k zemním pracím. Nejprve je zapotřebí výkop v dostatečné hloubce, po němž následuje montáž. I tu by vám měl provádět profesionální pracovník. Zde se můžete setkat se dvěma tabulkovými výdaji.

  • Výkop, montáž a materiál na 2 metry plynového potrubí cca 18 000 Kč
  • Další započatý metr cca 1 400 Kč

Výsledná cena za zhotovení plynové přípojky je v každém ohledu individuální, protože každý bydlí v jiném kraji, na odlišném místě a vyžaduje zcela rozdílné práce. Pro orientaci jde však o patřičně vypovídající informaci, s níž můžete nakládat při výpočtu celkových výdajů za přivedení plynu do domácnosti.

Pokud máte domů plyn zavedený, pak následuje výběr vhodného dodavatele plynu.

Pokud máte domů plyn zavedený, pak následuje výběr vhodného dodavatele plynu.

Vyberte si levného dodavatele plynu

V okamžiku, kdy máte plyn přivedený přímo do domu a provedeny příslušné revize, přichází na přetřes volba vhodného poskytovatele této topné komodity. V tomto směru se nebraňte využít všech dostupných nástrojů současné doby, které vám umožňují praktické, rychlé a přehledné srovnání jednotlivých cen. Teprve díky tomu se dopracujete k výrazně nižším nákladům na provoz, jež se mohou u jednotlivých společností lišit v řádu stovek až tisíců korun.

Investujte do zhotovení plynové přípojky a dopřejte si příjemného tepla domova. Nyní, když už víceméně tušíte, jak zřídit plyn a kolik vás to může stát finančních prostředků.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist