1_westwing-generalni-uklid-kuchyne

Generální úklid domu

Nový rok, nové já? Uplatněte tuto kouzelnou formulku i na váš dům či byt a dopřejte mu novoroční detox. Poradíme vám, jak na takový generální úklid rychle, jednoduše a hlavně účinně!

Připravte se

Při větším úklidu je důležité zvolit správný systém a dopředu nachystat vše potřebné. Nezačínejte s očistou tam, kde je největší nepořádek, zkuste to naopak – pusťte se nejprve do místností, kde je relativně uklizeno. Detox vám tady zabere jen chviličku a neodradí vás hned zkraje.

Buďte důkladní

Nejdůležitější zásadou pro efektivní úklid domu je bez váhání vyhodit vše, co již nepotřebujete. Mějte proto po ruce pytel na odpadky a bez milosti do něj skládejte vše přebytečné. Pokud se vám některých kousků přeci jen zželí, můžete je nabídnout na internetu nebo přátelům, kteří je u vás obdivovali. Nebojte se prázdných zdí či poliček, časem určitě najdete barvu nebo dekoraci, která se bude k vašemu interiéru hodit.

Zvolte centrální překladiště

Vyhraďte si malý koutek, kam budete odkládat věci, u kterých nejste rozhodnuti, zda je uschovat nebo vyhodit. Tento manévr vám ušetří spoustu času.

generální úklid domuLožnice

Opravdu potřebujete mít všechny knihy vyskládané na poličkách a šperky vystavené na nočním stolku? Zbavte se všech lapačů prachu a odložte je do krabic, kde na ně prachová smítka nedosáhnou. Jestliže chcete vzít novoroční očistu skutečně z gruntu, nevyhýbejte se ani šatníku a vyřaďte z něj vše, co jste minulý rok neoblékli.

Westwing tip: Oželte v ložnici veškerou elektroniku, a to včetně mobilu. Ten nechte odpočívat v obývacím pokoji nebo kuchyni. Věřte nám, váš spánek bude mnohem klidnější.

Pracovna

Povalují se vám po stole štosy papírů, starých složenek a dokumentů? Dejte se do třídění – nepotřebné dokumenty zrecyklujte, ty důležité přehledně roztřiďte do šanonů nebo dekoračních boxů. Nezapomeňte také vyměnit starý kalendář za ten aktuální. Máte-li náladu na DIY, můžete se inspirovat naším dřevěným stolním kalendářem.

generální úklid domuObývací pokoj

Svíčky, obrázky a další dekorace vždy lákají k nákupu, jenže když se jich v obýváku nahromadí více, nepůsobí pěkně. Co s tím? Pošlete je dál. Stejně tak jako nábytek, který už se vám omrzel. Pokud vlastníte stylové kousky, vyfoťte je a zkuste štěstí v internetové aukci.

generální úklidKuchyně

Špína a chaos v kuchyni neprospívají ani našim očím, ani našemu zdraví. Zatočte proto s nepořádkem v této místnosti obzvláště pečlivě. Zkontrolujte trvanlivost potravin (staré a prošlé směřujte rovnou do koše) a zpřehledněte systém jejich skladování – rýži, těstoviny, mouky apod. přesypte do sklenic s odpovídajícími popisky. Zabírají vám na kuchyňské lince spoustu místa spotřebiče, které jste už léta nepoužili? Šup s nimi do skříněk. Bakterie milují špinavé utěrky a houbičky na nádobí, nezapomeňte je proto vyměnit.

logo-westwing

 

Více inspirace naleznete na www.westwing.cz.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist