jarní úklid_úvod

Vychytávky, které urychlí jarní úklid

Jaro se přibližuje, a tak i jarní úklid, který čeká téměř každou domácnost. Jak si uklízení zjednodušit, abyste nemuseli první slunné dny trávit doma s koštětem v ruce?

Ach, ta okna

Po zimě nezáří okna zrovna čistotou, a jarní slunce už se dobývá dovnitř přes šmouhy a zaschlé kapky vody dovnitř. Kýbl, hadr a hurá do práce, nebo ne? Už po páté leštíte tu samou tabuli a „kocouři“ ne a ne zmizet. Máte al hned dvě možnosti jak si práci usnadnit.

Poohlédněte se po zcela samostatném robotickém čističi oken, který všechnu práci udělá za vás, nebo zkuste pomocníky v podobě manuálních čističů, které nastříkají vodu se saponátem, a vy pak jen jednoduše umyjete okna. Zbylé kapky vody přístroj sám odsaje.

Vysávání? Už nikdy!

Těžké vysavače s hadicemi, trubicemi, obvykle neskladné a těžké. Přesně z toho důvodu máme jako nové pomocníky robotické vysavače, které vysají koberce i podlahy a následně se sami dojedou nabít do dobíjecí stanice. Robotické vysavače mají obvykle prostorové senzory, ty lepší se pak spoléhají na laser.

Pro ty nejnáročnější jsou tu robotické vysavače 2 v 1, které v sobě ukrývají i mop, takže zameteno a vytřeno je během pár sekund. Tyto robotické vysavače lze například ovládat i přes mobilní aplikaci ve vašem telefonu a připojí se také k domácí Wi-Fi.

Parní čističe skoncují s drhnutím

Parní čističe jsou nepostradatelnými pomocníky kdekoliv v domácnosti. Parní čistič funguje na bázi generování horké páry, která je z přístroje přesně zaměřena na místo znečištění. Horká pára a tlak si dokáží poradit s usazeninami, vodním kamenem, rzí i mastnými skvrnami. Obvykle dostanete parní čistič s nástavci, takže horkou párou lze i vytírat, čistit okna, dlaždice, spáry v kuchyni a koupelně a díky nim jste schopni z domácnosti odstranit až 99,9 % bakterií.

Pokud nechce velký parní čistič, na trhu se prodávají i menší, ruční parní čističe, do kterých se vejde méně vody, ale stačí na umytí kuchyňské linky, spár kolem vany a k menším úklidům v domácnosti.

Nakonec zjistíte, že úklid nemusí být otrava ani namáhavá činnost.




There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist