robotický vysavač

Robotický vysavač

Chcete sobě nebo svým blízkým usnadnit každodenní úklid? Pořiďte si robotický vysavač. Pak už jen stačí stisknout tlačítko a pustit si oblíbený televizní seriál nebo si zajít s kamarádkou na víno. Po návratu vás přivítají dokonale čisté koberce a podlahy.

Prim hraje umělá inteligence

Při nákupu robotického vysavače je pro každého důležitá především kvalita úklidu. Nejúčinnější je třístupňový systém, který doplňují dva protiběžné kartáče. Významnou roli v chodu vysavače hraje umělá inteligence. Ta umožňuje, aby mohl přístroj zmapovat znečištěný prostor, vypočítat si čas a energii, které budou potřeba k jeho vyčištění, a rozvrhnout si „síly“ tak, aby byl výsledek dokonalý. Když potřebuje dobít, sám dojede na nabíjecí základnu. Potom se zas dokáže vrátit na místo, kde úklid přerušil.

foto: iroomba.com

Infračervené senzory robotického vysavače zabrání jeho pádu ze schodů.

Důležitý je poměr cena/výkon

Každého asi také zajímá, kolik za vysavač zaplatí. Cenové rozpětí je poměrně široké. Pohybuje se od 2000 Kč do 25 000 Kč.  Pokud chcete alespoň průměrnou kvalitu, vybírejte přístroj kolem 10 000 Kč. Ty nejlevnější mají většinou malý výkon a vydrží v provozu zhruba hodinu. Ty nejdražší mívají velkou účinnost, dají se ovládat odkudkoli prostřednictvím tabletu nebo chytrého telefonu díky rozhraní Wi-Fi.

foto: iroomba.com

Hravě si poradí i s dlouhým přehozem přes postel.

Zdolá práh a odhrne záclonu

Robotický vysavač bývá vybaven nárazníkovým čidlem, díky němuž rozezná případné překážky. Bez problémů přejíždí po různých typech povrchů a snadno překoná i práh mezi místnostmi. Nezastaví ho ani přehoz přes postel nebo dlouhá záclona, neboť má zabudovaná přibližovací infračervená čidla, takže se opatrně, ale jistě dostane na hůře přístupná místa, jako je třeba prostor pod postelí nebo stolem. Alergici určitě ocení typy vysavačů, které jsou vybaveny UV lampou. Ta zbaví podlahu škodlivých mikroorganismů. Všechno to můžete v podstatě vyřešit stisknutím jednoho tlačítka nebo pomocí dálkového ovládání, kterým si vysavač v případě potřeby i přivoláte.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist