otvirak

Tipy na čištění oken

Většině z nás na mytí okenních rámů i tabulí postačí vhodný saponát a utěrky z mikrovlákna, příp. různé typy gumových stěrek, které mohou být opatřeny třeba i houbičkou, pohyblivou hlavicí nebo nastavitelnou rukojetí. Avšak zrovna tak, jako si usnadňujeme vytírání, luxování, mytí obkladů v kuchyni a koupelně a další domácí práce, můžeme vylepšit i mytí oken.

Foto: Tchibo

Pomocí utěrek z mikrovlákna okna snadno vyleštíte. (foto: Tchibo)

Proč nepoužít třeba vysavač?

Okenní vysavač dnes již není žádná převratná novinka. Kromě nádržky na vodu disponuje mopem na čištění oken a hubicí se stěrkou, která špinavou odsaje do vylévací nádobky a skla jsou suchá a bez šmouh. Podobnou službu odvede i méně dokonalá aku stěrka. Oba tyto přístroje mají omezenou dobu provozu. Ta závisí na výdrži akumulátorové baterie. Většinou však stihnete umýt minimálně tři okna.

Foto: Tchibo

Díky vysavači budou skla ihned suchá. (foto: Tchibo)

Na rámy se hodí parní čistič

Výhodou toho čističe je, že zvládne vyčistit i silně znečištěné plochy a bez problémů si poradí i se zašpiněnými rámy. Navíc před jeho použitím nemusíme shánět žádné čisticí prostředky. Postačí nám ho naplnit obyčejnou vodou, která potom v podobě páry rozpustí i ty největší nečistoty. Tento přístroj je třeba zapojit do zásuvky, ale bývá vybaven dostatečně dlouhým kabelem, který zajistí potřebnou manipulaci v prostoru.

Foto: Tchibo

Vysavač na okna se skládá z několika dílů. (foto: Tchibo)

Robot to udělá za vás

Robotika se dostává do všech odvětví lidských činností, a proto i mytí oken zastane automatický čistič oken. Vy si jen vezmete dálkový ovladač a robota, který je samozřejmě zapojený do elektrické sítě, zapnete. Je vám divné, jak se udrží na skle? Může za to vzniklý podtlak, který zajišťuje zabudovaný motor. Znečištěnou plochu tento přístroj myje pomocí silikonových pásů, a to od shora dolů nebo ze strany na stranu. Nezaskočí ho ani přerušení dodávky elektrické energie, protože je vybaven záložním akumulátorem. Pokud vás od jeho nákupu neodradí vyšší pořizovací cena, je třeba vzít v úvahu i další nevýhodu – poradí si totiž pouze s rovnou plochou, takže okenní rámy si budete muset nakonec umýt stejně sami.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist