úklid sněhu

Jak na úklid sněhu

Paní zima o sobě dala znát nejen kalendářně, ale i v podobě sněhové nadílky. Ta jistě potěší děti, mnohým dospělým však připraví řadu starostí s úklidem sněhu. Jak si se sněhovou nadílkou a námrazou rychle a efektivně poradit, aniž bychom při tom strávili hodiny času?

Na úklid sněhu se správnou technikou

Základem „boje“ se sněhovou nadílkou je správné náčiní – pevná lopata, hrablo a pro větší plochy se osvědčí sněhová fréza. V domácích podmínkách je vždy lepší sníh a námrazu odklidit spíše než používat posypové soli.

Na úklid zledovatělého sněhu se nejlépe osvědčí hrabla s kovovou lištou, která led bez větší námahy rozbijí.

Vybírejte hrabla s pevnou násadou. Dřevěné nekvalitní výrobky nás při úklidu, kdy se rychle polámou a zničí, spíše naštvou, než aby nám při úklidu pomohly. Dobré je také zvážit váhu hrabla. S odlehčeným náčiním budete mít pocit, že se sníh odklízí skoro sám.

Hrabla lze také pořídit skládací – ta oceníte hlavně na cestách. V kufru nezaberou prakticky žádné místo a při pobytu na horách je jistě oceníte.

foto. hornbach.czSolit nebo nesolit?

V domácích podmínkách – máme tedy na mysli úklid sněhu na příjezdové cestě, chodníku vedoucího ke dveřím domu nebo cestičky na zahradě se používat posypovou sůl příliš nedoporučuje. Díky soli sice led rychleji taje, ale roztátá tekutina prosycená solí se vsakuje do okolní zeminy a tu trvale poškozuje.

Sněhová fréza

Myslíte si, že její pořízení je zbytečné? Kvůli jednorázovému použití je její pořízení na zvážení. Pokud však bydlíte v horských a podhorských oblastech, kde není příval sněhu výjimkou, pak může být fréza dobrým spojencem. Oceníte ji i v případě, že odklízíte sníh z větší plochy.

Sněhová fréza dokáže ušetřit při úklidu sněhu spoustu času. Vybírat lze z jednostupňových nebo dvoustupňových fréz, jedno- nebo víceúčelových. Vždy si ale prověřte kvalitu nabízeného výrobku.  Vhodné je také nastudovat si, jakou údržbu pořizovaná fréza potřebuje.

Kvalitní fréza si bez problémů poradí se zledovatělým sněhem i nerovným terénem.

foto. hornbach.czÚdržba sněhové frézy

Paradoxně, ačkoliv by se mohlo zdát, že stroj určený na práci v těch nejtvrdších podmínkách by měl zvládnout jakékoliv zacházení. Nicméně i frézy potřebují patřičnou péči. Důležité jsou hlavně podmínky uložení. Frézu byste neměli nechávat zaparkovanou volně venku na mrazu, dešti či sněžení. Ukládat byste ji měli v takových podmínkách, kde je stroj chráněn před vlhkostí a mrazem. Ideální je tedy garáž nebo chodba. Mráz může poškodit motor nebo baterii frézy. V teplotách dosahujících bodu mrazu ztrácí baterie svou kapacitu.

Zdroj: Hornbach.cz
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist