úklid sněhu

Jak uklidit sněhovou nadílku? Postaru lopatou nebo raději moderně pomocí sněhové frézy.

Zimní mrazivé dny nás nenechají na první nadílku sněhu dlouho čekat. Zahrada si pod sněhem odpočine, děti si užijí zimních radovánek, ale na cestách a chodnících je potřeba se postarat o úklid sněhu. Použít můžeme buď osvědčené ruční metody – lopatu a hrablo nebo jít s dobou a pořídit si sněhovou frézu.

Ruční klasika hrablo a lopata

S čerstvě napadaným sněhovým popraškem si hrablo a lopata poradí snadno. Trochu se u toho zapotíte, ale ono to našemu tělu někdy neuškodí. Horší ale je, pokud napadne větší množství sněhu anebo pokud například přes noc sníh umrzne. To potom s úklidem sněhu strávíme opravdu spoustu času a pořádně se nadřeme.

foto: hondastroje.cz

Menší sněhové kolové benzínové frézy si hravě poradí s úklidem sněhu kolem domu nebo chaty.

Co to zkusit s frézou na sníh?

Se sněhovou nadílkou si hravě poradí fréza na sníh. Vybírat můžete elektrické, benzínové nebo dokonce profesionální hybridní frézy.

Při výběru frézy určitě zohledněte, jak velkou plochu potřebuje odklízet a také zda bydlíte v horských oblastech, kde je větší pravděpodobnost větších a vydatnějších sněhových srážek.

Elektrická sněhová fréza si během chvíle poradí s přívalem čerstvého sněhu v okolí domu nebo chalupy. Mají vynikající výkon a zvládnou si se sněhem hravě během krátkého času poradit.

Benzínové sněhové frézy bývají výkonnější. Mohou být jedno i dvoustupňové. Dobře si poradí i se zledovatělým sněhem, odklízením velkých ploch a opravdu vydatnou sněhovou nadílkou.

Při výběru frézy také zohledněte rozměry a váhu přístroje. Nižší hmotnost přístroje ušetří vaše síly a manipulaci s lehčí frézou zvládne i vaše žena nebo třeba starší potomek.

Také velikost a desén kol usnadní manipulaci s frézou a její snadné ovládání na nerovném povrchu.

Pokud se sněhovou frézou právě nepracujete je nutné ji uskladnit na místě, které je chráněné před vlhkostí a mrazem. Zabráníte tak nechtěnému poškození motoru nebo ztráty kapacity baterie.

Na rozlehlé plochy se zahradním traktorem nebo riderem

Zahradní traktory mají opravdu široké využití a zpravidla je možné na ně namontovat sněhovou radlici, která vám pomůže s odklízení sněhu z velkých ploch.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist