honda1

Jak vybrat sněhovou frézu

Vyhněte se úmornému odklízení závějí a pohoršeným pohledům souseda, který se zrovna sklouzl po neupraveném chodníku před vaším domem. Sněhové frézy usnadňují zimu řadě českých domácností, sníh totiž díky nim odklidíte bez větší námahy. Máme pro vás pár tipů, jak frézu správně vybrat.

Na začátek byste měli vědět, že existují tři hlavní kategorie sněhových fréz – benzínové jednostupňové, benzínové dvoustupňové a elektrické sněhové frézy. Každý typ má svoje výhody a zápory. Nicméně nejvíce kupovanými jsou benzínové dvoustupňové frézy.

Než začnete frézu vybírat, je potřeba si ujasnit několik věcí

Foto: hondastroje.cz1. Uklizený povrch – Jedním z nejdůležitějších faktorů při nákupu sněhové frézy je typ plochy, kterou budete čistit. Máte-li dlážděné nebo jinak zpevněné chodníky a příjezdové cesty, bude jednostupňová sněhová fréza stačit. Pokud máte na zahradě nebo před domem nezpevněné povrchy, raději zakupte výkonnější dvoustupňový stroj.

2. Velikost plochy pro odklízení – Pro větší plochy, jako jsou příjezdové cesty přes 40 metrů dlouhé, se doporučuje použití dvoustupňové sněhové frézy.

3. Typ odklízeného sněhu:

  • Jednostupňovou frézu využijete pouze na odklízení čerstvě napadlého sněhu, který není uježděný, mokrý nebo přemrzlý. Jednostupňová fréza totiž nedokáže takový sníh odkrojit.
  • dvoustupňovou frézou můžete odklízet jakýkoliv druh sněhu. Tyto frézy si poradí s čerstvým, přemrzlým nebo mokrým sněhem. Dvoustupňovou frézu nezastaví ani ušlapaný nebo uježděný typ sněhu, který fréza pilovým šnekem odřezává.

   4. Kolik chcete do frézy investovat a zda chcete nadstandardní funkce:

Foto: hondastroje.cz

  • Světlomet: Pro práci za tmy nebo ve špatně osvětlených místech je lepší vybrat frézu se světlometem.
  • Elektrický start: Pro snadný start bez nutnosti startovat frézu tahem lanka zvažte koupi frézy s elektrickým starterem. Elektrický start musí být zapojen do zásuvky prodlužovacím kabelem. Poté stačí stisknout tlačítko Start na řídící jednotce,tím dostanete motor do chodu. Následně odpojíte kabel a můžete začit s odklízením sněku.

Podle kombinace výše uvedených faktorů už snadno rozhodnete, jaký typ sněhové frézy pro vás bude nejvhodnější.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist