sníh

Domácí sněhová fréza

I několika centimetrová nadílka sněhu nám dokáže způsobit pěkné nepříjemnosti. Domácí sněhová fréza není proto šikovným pomocníkem pouze pro úklid přívalů sněhu v horských oblastech. I majitelé domů v níže položených oblastech ocení tohoto šikovného pomocníka.

I menší příval sněhu dokáže způsobit pěknou kalamitu a dokonale nám znepříjemnit den. Hrablo, koště a lopata jsou již dávno překonané. Domácí sněhová fréza odklidí příval sněhu s minimální námahou, a to až dvacetkrát rychleji než s použitím větších fyzických sil.

Sněhová fréza je laicky řečeno stroj, který odklízí sníh. Pracuje na principu točícího se šneku, který rozřezává nánosy sněhu a odhazuje je mimo čištěnou oblast. Sněhové frézy se dělí podle toho, jaký typ sněhu s nimi budete odklízet – čerstvý prachový sníh, těžký udusaný sníh nebo sněhové zmrazky. Jednotlivý typ frézy se také liší podle typu podkladu – zpevněný podklad typu silnice, chodník, příjezdová cesta nebo měkký nerovný terén – zahrada, nezpevněné cesty a cestičky. To všechno byste při výběru sněhové frézy měli zohlednit.

Nemalou roli také hraje velikost odklízené plochy. Jiné požadavky budete na stroj mít, pokud budete odklízet sníh v okolí malého rodinného domku. Menší domácí sněhová fréza se hodí na běžný úklid sněhu kolem domu nebo na chatě. Majitel penzionu, který bude navíc odklízet chodníky, příjezdovou cestu a zasněžené parkoviště ocení stroj profesionálnější.

Foto: honda-stroje.cz

Kolové frézy Honda patří do rodiny malých fréz. Jsou určený majitelům rodinných domů pro odklízení slabší vrstvy sněhu. Bez problémů se dostanou i do úzkých a hůře přístupných míst.

Domácí sněhová fréza

Pojďme se blíže podívat na domácí sněhové frézy. Tedy takové, které ocení každý majitel rodinného domku a bude ji využívat na běžný úklid sněhu. Ideálním pomocníkem pro občasný úklid sněhu pro i v níže položených oblastech je kolová sněhová fréza.

Kolová sněhová fréza se hodí všude tam, kde je zapotřebí odklidit menší vrstvu sněhu. Tento typ frézy je menší, proto je velmi snadno ovladatelná a dostane se i na úzké cestičky a zákoutí odkud je potřeba sněhovou nadílku vymést. Během chvíle zprůchodní chodník od domu k brance a odklidí sníh z příjezdové cesty ke garáži. Poradí si i s úklidem sněhu za zámkové dlažby aniž byste museli mít strach o její poškození.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist