inspirace5_dulux

Inspirujte se okrově zlatou

Pokud uvažujete o změně interiéru – plánujete rekonstrukci, renovaci nebo třeba jenom výmalbu, jistě se ptáte, jaké barvy budou letos IN. Každý kdo chce svému bydlení dát nový kabátek se pídí po trendech a novinkách, které by daly bydlení zbrusu nový a moderní nádech. Do popředí se dostávají tlumené a jemné odstíny středních tónů barev, absolutním hitem pak bude okrově zlatá.

O tom, jaké tóny budou vévodit letošnímu roku, každoročně rozhoduje skupina odborníků z řad architektů, designérů, módních návrhářů, grafiků a designérů. Zvolená paleta pak celkově vystihuje náladu ve společnost, navazuje na trendy a inspiruje se požadavky zákazníků.

Foto: dulux.cz

Lidská civilizace se nyní nachází v bodě, kdy se nedokáže vzdát moderních a digitálních technologií, ale zároveň čím dál větší inspiraci hledá v minulosti. Nacházíme výhodu jak v moderních inovacích, tak v tradicích. Dualita vládne světu, v tomto duchu byla proto zvolena i barva roku 2016. Všechny klíčové trendy v sobě skrývají element zlata, proto odborníci vybrali jeden odstín, který nejlépe reprezentuje zlatý vliv barevných trendů pro aktuální rok.

Foto: dulux.czFoto: dulux.czHitem letošního roku – okrově zlatá

Zlatavě zbarvená okrová – to je barva roku 2016. Barva je dost světlá na to, aby přitahovala pozornost, ale zároveň ji lze nekonečně kombinovat s jinými odstíny. Jedná se o přirozený vývoj od měděné oranžové, která byla barvou předchozího roku.

I nadále zůstávají dominantní teplé odstíny. Jasné barvy se vydaly novou, zajímavější cestou. Zapomeňte na oranžovou, zkuste korálovou. Vyměňte žlutou za okrovou a použijte temně noční namísto modré. Nová paleta má tmavou, tajemnou podobu, přesto zůstává přátelská.

Foto: dulux.czZměna interiéru s okrově zlatou

Pokud se rozhodnete pro změnu interiéru, můžete se zamyslet také nad využitím dekorací jako pruhů, ornamentů, písmen či nápisů. Vedle nešlápnete ani s temnými odstíny, které připomínají noční oblohu, nebo naopak s hravými a živými barvami v kombinaci s bílou a černou. Také si už představujete, jak to u vás doma vypadá? Nechte se inspirovat a obraťte svůj život vzhůru nohama.

Foto: dulux.cz
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist