kachlovakamnaotevírací

Kachlová kamna

Kachlová kamna, krby a sporáky jsou díky své funkci již dlouhou dobu součástí našich domácností. Jsou výrazem měnícího se vztahu člověka k přírodě jako životnímu prostředí. Poskytují člověku teplo, a to ve formě nejpřirozenější a nejzdravější.

V dnešní době lze považovat kachlová kamna za funkční doplněk či dokonce jako dominantu místnosti. Návrat k tradici a ke klasice se projevuje ve všech sférách společnosti. Kachlová kamna, jako tradiční český výrobek, tak zažívají renesanci.

Foto: mountfield.cz

Tradiční kachlová kamna v moderním pojetí.

Jaký typ kachlových kamen zvolit?

Kachlová kamna mohou být vedlejší nebo hlavní zdroj tepla. Existuje tedy několik typů kachlových kamen. A to na kachlová kamna tzv. pokojová, určená k vytápění obytných prostor, nebo kamna kuchyňská tzv. kachlové sporáky, které jsou určeny především k přípravě pokrmů. Jak vybrat ten správný typ? Nechme stranou to, že je doporučeno se poradit s odbornou kamnářskou firmou. Odpovězte si na otázku, jakým způsobem využíváte dům, kde budou kamna instalována. Jiný typ kamen je vhodný pro dům k trvalému bydlení a jiný typ je vhodný pro rekreační chalupu. Design kachlových kamen je až druhotnou starostí.

Foto: mountfield.cz

Klasická kachlová kamna se vyznačují dlouhodobou akumulací tepla a vysokou účinností.

Malá kachlová kamna

Kdy stačí pouze malá kachlová kamna? První případ je, že dům obýváte trvale, ale vracíte se domů až na večer a víkendy zpravidla trávíte jinde. Ve druhém případě dům obýváte jen o víkendech.

Z kachlových kamen sálá teplo i dlouho potom, co oheň vyhasnul, protože v keramickém obkladu se teplo velmi dobře akumuluje. Plášť kamen tvoří designová keramika v různých odstínech glazur a akumulační tvarovky. Malá kachlová kamna jsou vhodná zejména do nízkoenergetických domů s malou tepelnou ztrátou. Tepelná setrvačnost je něco kolem 3-9 hodin. Výkon kamen je pak v rozmezí 5-8 kW. A na závěr lze celý systém kachlových kamen velmi jednoduše nainstalovat.There is 1 comment

VSTUP DO DISKUZE
  1. Johanuska

    Tak ty kamna, co tady máte na obrázku mě zase extra nezaujaly 🙁 No přemýšlíme o krbu odsud – flamen.cz a nevíme co vybrat, tak doufám, že u vás najdu ještě pár tipů 🙂


Nový komentář

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist