granitový dřez

Granitový kuchyňský dřez

Ani v době myček nádobí si nikdo z nás nedokáže představit svou kuchyň bez dřezu. Nemusíte však zůstávat jen u klasického obdélníkového dřezu z nerezu. Vyzkoušejte třeba ten z granitu.

Foto: Blanco

Dřez může být doplněn odkapávací plochou a vaničkou.

Materiál až na prvním místě

Granit je vlastně umělý drcený kámen spojený akrylátovou pryskyřicí. Je odolný proti vodnímu kameni, vrypům a škrábancům. Dřezy z něj vyrobené mají proto dlouhou životnost a vyžadují jednoduchou údržbu. Někteří výrobci nabízejí například dřezy s antibakteriální úpravou nebo s úpravou proti zápachu a choroboplodným zárodkům. Vývojové trendy přejí nanogranitovým dřezům, které jsou kombinací kladných vlastností keramiky a kvalitního granitu.

Při výběru si však dejte pozor na složení materiálu. Originály obsahují vysoce jakostní tvrdý akrylát a keramické barvivo. Barevná škála je proto velice různorodá. Ideální lze barvu sladit s kuchyňskou linkou a pracovní deskou. Ti z vás, kteří si potrpí na dokonalý design, určitě potěší, že si mohou pořídit ve stejné barvě také vodovodní baterii.

Foto: Blanco

Barvu granitového dřezu můžete sladit s vodovodní baterií.

Ukazatelem kvality se může stát cena

Určitou nevýhodou je, že oproti například nerezu jsou granitové dřezy o něco dražší. Pořídíte je od 2000 Kč. Nižší cena většinou signalizuje pouze kopie na bázi polyesterových, epoxidových a jiných pojiv s nízkým obsahem kameniva. Jejich nákupem tedy sice ušetříte, ale váš dřez bude mít horší odolnost i kratší životnost.

Dřez v rohu není problém

V nabídce jsou i dřezy obdélníkové, čtvercové, kulaté i rohové. Mohou být doplněné odkapávačem (můžete na něj umístit univerzální odkapávací dřevěné prkénko) nebo s odkapávací či odpadní miskou. V dřezu můžete mít i nerezový drátěný koš, misku se sítkem a otočné ovládání výpusti.

Foto: Blanco

Praktické je otočné ovládání výpusti, které nabízí granitový dřez.

Stačí ho jen otřít

Péče o granitový dřez je velice snadná. Jeho povrch není pórovitý, nejsou v něm ani spáry a nečistoty se na něm téměř neusazují. Například kávu nebo červené víno stačí jen otřít navlhčeným hadříkem. K čistění postačí běžné čisticí prostředky. Povrch dřezu je odolný proti vodnímu kameni, takže na něm nejsou vidět žádné „mapy“ ani zaschlé kapky vody.
There are 2 comments

Add yours
  1. Milan

    Ano souhlasím s „MACHALEK“, granit je sice velice pěkný, ale ta údržba… Možná je někdy potřeba jedna na základě tohoto: eshop-schock.cz/content/6-jak-vybrat-kuchynsky-drez, myslím tím, že by bylo dobré vybrat něco podle využití než vzhledu, samozřejmě, styl je styl….


Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist