Předvánoční úklid 1

Předvánoční úklid aneb Jde to i bez práce

Čím dál rychleji se blíží se Vánoce. Navenek jsou stále vnímány jako svátky pohody a klidu. Všichni ale víme, že ten klid i pohoda vůbec nenastanou, protože před zahájením svátků musíme doma nejdříve poklidit. Když se řekne „předvánoční úklid“, většinou se ženám udělá mdlo. Generální-předvánoční- úklid se musí vzít z gruntu. Chtělo by to umýt všechny skřínky, okna, podlahy, kuchyň, koupelnu,… nemluvě o přípravě zahrady na zimu. Rádi bychom vám dali tipy na to, jak si Vánoční svátky užít, a to naprosto bez práce!

Za paní na úklid se nemusíte stydět!

Už několik let neplatí to, že byste svojí „paní na úklid“ museli schovávat nebo tvrdit, že jste si tak krásně uklidili sami. Ono, upřímně řečeno, při dnešní pracovní době a pracovní vytíženosti vám jen těžko zbývá čas a energie na úklid, natož na ten předvánoční, generální. V menších městech se povětšinou nebudete shánět po specializované úklidové agentuře, ale spíše po nějaké „paní na úklid“. Takové ženy jsou většinou důchodkyně, ženy na mateřské dovolené nebo studentky, které si chtějí jen něco málo přivydělat. Často na ně dostanete kontakt od svých kamarádek, které s nimi mají dobré zkušenosti.

S předvánočním úklidem vám mohou pomoci i specializované úklidové firmy, které si dovezou různé speciální prostředky a stroje.

Aby to bylo genderově vyrovnané, musím zde zmínit i existenci hodinových manželů, což jsou většinou muži, kteří vypomáhají v domácnostech spíš s opravami a údržbami, než zrovna s úklidem. Ale i hodinový manžel se vám může hodin. Specializovaných úklidových firem možná více využijete ve větších městech, kde je jich větší koncentrace.

Výhody a nevýhody zaplaceného předvánočního úklidu

Než se rozhodnete, zda si zaplatit spíše „paní na úklid“ nebo úklidovou firmu, je dobré ujasnit si jejich plusy a mínusy.

Nespornou výhodou úklidových firem je to, že jsou pojištěné. Nejenom, že mají jejich zaměstnanci úrazové pojištění, ale hodit by se Vám mohla i jejich pojistka „na blbost“, která vám dává jistotu, že když se ve vaší domácnosti náhodou při úklidu něco rozbije, finanční odškodnění nebude chybět.

Další skvělou věcí je určitě to, že jsou pracovníci firem pečlivě vybíráni, tudíž k vám určitě nepůjde dříve usvědčená kleptomanka a podobně.

Vyperou vám, vyžehlí, nakoupí, uvaří, upečou… a vy si užijete Vánoční atmosféru a vůni vanilkových rohlíčků bez práce.“

Úklidové firmy vám jsou dokonce schopné pomoci například s čištěním koberců a čalounění, aplikací vosků nebo třeba strojovým vyčištěním garáží.

Nevýhodou jejich služeb je cena, kterou si za úklid účtují. Vyplácet jim budete minimálně dvakrát víc než ženám, které úklid považují jako „brigádu“, nebo které pracují „na sebe“. Plusem „paní na úklid“ je tedy nejen jejich hodinová sazba (150-250 Kč/hodina, ceny se odvíjí od druhu vykonané práce, u úklidových firem se částky pohybují od 200 Kč/hodina).

Skvělé je, že se s nimi individuálně domluvíte na jejich příchodu a odchodu, a to i v době jejich úklidu. Není problémem jim zavolat ještě v den, nebo i několik hodin před tím, než úklid potřebujete-třeba v případě, že jste narychlo pozvali přátele a musíte ještě nakoupit, vyzvednout děti ze školy a uvařit…

Nevýhodou může být to, že většina z nich nemá speciální čistící stroje na úklid domu, musí si tudíž vystačit s klasickým náčiním-na čištění oken nepoužijí speciální stroje, která okna umyjí samo, ale vyčistí ho hadříkem apod. Také povětšinou nemají tak skvělá pojištění, jako mají zaměstnanci úklidových firem, takže může v případě úrazu nastat problém.

Zaplatit si v dnešní uspěchané době paní na úklid není žádný problém, ale ani ostuda!

Jaké služby vám může paní na úklid/úklidová firma poskytnout?

Pomohou vám opravdu s čímkoliv. Nakoupí vám, uvaří, vyperou, vyžehlí, vyvenčí psa, vyčistí koberce, dají nádobí do myčky, uklidí šatník, napečou cukroví, zabalí dárky… Nemusí vám však tohle vše dělat. Můžete si je zaplatit jen na několik činností, které třeba jen nerady děláte, nebo se jim vyhýbáte. Například když nemáte rádi žehlení a už se vám tvoří velká kupa vypraného prádla, která si o to vyloženě říká, zavolejte si pomoc-určitě svého rozhodnutí nebudete litovat. Samozřejmě vám nemusí pomáhat jen uvnitř vašeho příbytku, ale i venku-posekají vám, shrabou listí a tak podobně. Samozřejmě jich můžete využívat v průběhu celého roku, ne jen před Vánoci.

Za zaplacený předvánoční úklid se nemusíte stydět-už to opravdu není taková rarita. Vám tak nejen zbude více času na rodinu, ale i na vaše koníčky.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist