infrasauna

Čemu všemu napomáhá pobyt v infrasauně?

Infrasauna není žádnou novinkou, nicméně na popularitě neztrácí. Je ideálním řešením pro všechny z nás, kterým je klasická finská sauna ze zdravotních důvodů odepřena. Jaké jsou její výhody a proč stojí za to si ji pořídit domů?

Účinky na zdraví

Opakovaný a pravidelný pobyt v infrasauně napomáhá k uvolnění bolavých a natažených svalů. Zdravá je hlavně pro sportovce neboť před větším výkonem pořádně prohřeje svalstvo a je tedy menší pravděpodobnost zranění. Zároveň po zápase či jiné fyzické zátěži napomáhá k rychlejší regeneraci.

infrasaunaBěhem pobytu v sauně dochází k prohřívání celého organismu a podporuje prokrvení. Kladně působí také na astmatické obtíže, pomáhá řešit problémy s dýcháním. Ani kardiaci návštěvu infrasauny nemusí vynechat. Kožní lékaři saunování doporučují při problémech s pletí a na léčbu ekzémů. Zlepšení zdravotního stavu je samozřejmě možné sledovat po pravidelných a dlouhodobějších návštěvách sauny, jednorázová návštěva toho moc nezmůže.

Pokud volíte návštěvu čistě jen z relaxačních důvodů a chcete si odpočinout, přidejte pár kapek voňavých esencí a provoňte si prostor.

Shrnutí všech blahodárných účinků

  • Uvolňuje unavené svaly a pomáhá při jejich regeneraci
  • Lépe prokrvuje a prohřívá celý organismus
  • Napomáhá při kožních onemocněních, jako je akné a různé další ekzémy
  • Také pomáhá hojit rychleji otevřené rány a zmenšuje jizvy
  • Kladný účinek má také na alergiky a lidé trpící astmatem

infrasauna-1Výhody infrasauny

Kromě aktivního působení na lidské tělo má infrasauna mnohem více výhod. Jednou z nich je také finanční dostupnost. V porovnání jinými druhy a typy vás vyjde levněji a ani samotný provoz nevyjde tak draho.

Výhodou také je, že se vyrábí v mnoha velikostech, a vejdou se do malé koupelny i do rodinného domku. Do menších prostor vybírejte spíš rohová provedení infrasaun kvůli optickému zvětšení prostoru.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist