obývací pokoj

5 tipů jak na moderní a jedinečný obývací pokoj

Obývací pokoj je jednou z nejdůležitějších místností každého bytu. Je místem odpočinku i setkávání se s rodinou a přáteli. Než se vrhnete do rekonstrukce a úprav vašeho obývacího pokoje, zamyslete se nad tím, jak ho převážně budete využívat. Plní váš obývací pokoj především funkci odpočinkovou? Nebo je spíše místem zábavy?

Najděte si svůj vlastní styl

Před rekonstrukcí obývacího pokoje si vyhraďte čas a promyslete si celkový vzhled pokoje. Nebojte se zkusit něco nového, originálního, co bude odrážet váš styl i zvyky celé vaší rodiny. Inspiraci můžete nalézt na internetu nebo ve spoustě časopisů, zaměřených na architekturu, design, apod.

Vytvořte střed zájmu

Umístěte do obývacího pokoje předmět, který na první pohled zaujme, ale zároveň bude v symbióze s celkovým vzhledem pokoje. Může to být například krb, zajímavá pohovka nebo třeba lampa. Vašemu pokoji dodá žádoucí šmrnc a může se od něj odrážet zbytek designu prostoru.

obývací pokojBarvy do obývacího pokoje

Jaké jsou nejvhodnější barvy do obývacího pokoje? Na to nelze jednoznačně odpovědět. Nebojte se experimentovat, vaší fantazii se meze nekladou. Ovšem je vhodné dodržet pár zásad. Základním pravidlem je to, že na stěny v obývacím pokoji volíme tlumené odstíny teplejších barev.

Kombinací barev lze navodit různou atmosféru.

  • Teplé barvy místnost oživí, na psychiku působí vesele, povzbudivě a zmenšují napětí.
  • Studené barvy jsou psychicky pasivní, působí čistě, jasně a svěže.

Stylová a příjemná podlahová krytina

Při výběru vhodné podlahové krytiny do vašeho obývacího pokoje myslete na to, že obývací pokoj je veřejným prostorem, kde budete s rodinou trávit spoustu času. Je tedy důležité, aby podlaha byla příjemná na dotek bosé nohy, zároveň ale i designově zajímavá, nadčasová a opravdu poměrně odolná.

Podlahy z přírodních materiálů, jako je dřevo nebo kámen, se vám nikdy neomrzí. Opravdu zajímavě může vypadat také betonová podlaha nebo podlaha z keramických dlaždic v neutrálních barvách, jako je béžová či šedá. S barvou si můžete hrát třeba v případě dřevěné podlahy, na jejíž výměnu nemáte aktuálně peníze. Barva vám pomůže poškození do doby, než si našetříte na novou podlahovou krytinu.

Nábytek do obývacího pokoje

Obývací pokoj je místem, jehož funkce se v každém momentu točí kolem odpočinku a relaxace. A proto je samozřejmostí, že se báječný obývací pokoj neobejde bez pohodlného sezení. Abyste nesáhli vedle, představte si, jakou aktivitu budete v místnosti nejvíce dělat. Číst a relaxovat? Sledovat televizi? Klábosit s rodinou? Odpovědi na tyto otázky vám pomohou definovat styl i velikost nábytku.

Jestliže plánujete pořádat pravidelné čajové dýchánky, pak bude nejlepší zvolit samostatná křesla, do kterých své kamarádky jednotlivě usadíte. Pokud bude obývací pokoj spíše místem odpočinku a sledování oblíbených seriálů, porozhlédněte se po pohodlné a prostorné pohovce, kde budete mít spoustu místa.

Dobře navržený domov má dostatečné množství úložných prostor a tato kritéria by měl splňovat i váš obývací pokoj. S úložnými prostory vám mohou pomoci obývací stěny, knihovny, poličky na doplňky, ale i odkládací či konferenční stolky se šuplíky nebo sedáky s úložným prostorem.
There is 1 comment

Add yours

Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist