dřevostavby na klíč

Jak se staví dřevostavba

Připravili jsme pro vás seriál o stavbě dřevostavby. Celou stavbu jsme denně dokumentovali a tak máme jedinečnou možnost se s vámi podělit o vše, co se stavbou nízkoenergetické montované dřevostavby na klíč souvisí a čím jsme na vlastní kůži měli možnost si projít.

Na samém počátku, ještě dlouho před tím než jsme se dostali k projektu, jsme měli sen – postavit si roubenku. Nikoliv klasickou roubenku se sedlovou střechou, ale moderní dřevostavbu z masivních opracovaných trámů. Tušili jsme, že stavba roubenky je o něco dražší, než zděná nebo dřevěná montovaná stavba, i tak jsme věřili tomu, že se dostaneme do stanoveného rozpočtu.

Samozřejmě, jak už asi předpokládáte, do rozpočtu bychom se nejspíš nevešli a tak jsme se, přes krátké úvahy o zděném domku, rozhodli pro nízkoenergetickou montovanou dřevostavbu na klíč. Našemu rozhodování velice napomohla předpokládaná doba stavby! Vidina toho, že bychom se mohli nastěhovat do půl roku od finálního rozhodnutí a podpisu smlouvy s dodavatelem, byla hodně pádným argumentem.

Zda se nám skutečně podařilo nastěhovat se do půl roku včetně výběru dodavatele stavby, projektu, vyřízení ohlášení stavby a kompletní stavby se dozvíte v následujícím seriálu „Jak se staví dřevostavba“. V tuto chvíli jsme těsně před dokončením. Zda se nám podaří dokončit stavbu v termínu, ještě sami nevíme. Zbývá sice už jen relativně málo, ale zároveň do oficiálního termínu předání domu už jen necelé 3 týdny.

V seriálu popíšeme stavbu dřevostavby krok za krokem od výběru pozemku, rozhodnutí pro montovanou dřevostavbu a volbu dodavatele přes samotnou stavbu téměř den za dnem včetně fotodokumentace až po nákup vybavení a první dny v novém. Na seriál plánujeme navázat i s odstupem času po roce, dvou,… dřevo pracuje a tak jsme sami zvědaví, jaké úpravy budou nutné v průběhu prvních let, kolik bude skutečná spotřeba energie a náklady na vytápění.

Se všemi těmito zkušenostmi se stavbou dřevostavby i s bydlením v ní se rádi podělíme a vy tak budete mít jedinečnou možnost seznámit se s detaily ještě dříve, než se sami do vlastní dřevostavby pustíte.

Abyste si při čtení seriálu opravdu přišli na své, text bude doplněn pohledem ženy. Přeci jen při stavbě jsme se každý soustředili na trochu jiné aspekty a detaily stavby. Věřím, že pohled na stavbu dřevostavby ženským i mužským zrakem bude určitě zajímavý.

Pro začátek malá ochutnávka fotek, ať víte, na co se můžete těšit.

dřevostavby na klíčdřevostavby na klíč

 

 

 

 

 

 

dřevostavby na klíč dřevostavby na klíč

 

 

 

 

 

 

dřevostavby na klíčdřevostavby na klíč

 

 

 

 

 

 

dřevostavby na klíčdřevostavby na klíč
There is 1 comment

Add yours

Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist