oranžová1

Bydlíme v oranžové

Co si pustíme do interiéru spolu s oranžovou barvou? Říká se, že oranžová je symbolem optimismu, mládí a radosti ze života. A pomáhá nám od depresí, nechuti a pesimismu. Oranžovou barvu do svých interiérů volí rádi extroverti a společenští lidé.

Hřeje

Oranžová barva je jedna z nejteplejších barev, čehož se dá využít mistrně využít v interiéru. Ale pozor, to neznamená, že se hodí ke všemu a všude. Poradíme vám tedy, jak oranžovou nápaditě využít. Oranžová bývala nejoblíbenější barvou českých domácnosti, ale všeho moc škodí.

oranžová inpirace

Všeho moc škodí, proto stačí pár dobře zvolených doplňků.

Jak moderně na oranžovou? 

Oranžové nesmí být hodně v daném prostoru. Na malých plochách zdůrazňuje tvar a v prostornějších interiérech působí výrazově. Stačí třeba vymalovat pouze jednu dominantní stěnu, která ovšem prozáří celý pokoj.

Oranžová se pak dobře kombinuje s neutrálními barvami jako je bílá, černá, šedá, hnědá ale i smetanová či béžová. Pro odvážnější jsou kombinace s fialovou, modrou či zelenou.

Doplňky v oranžové

Doplňky v oranžové proteplí prostor. Mnohdy stačí pár doplňků v této barvě a celý interiér dostane živější ráz. Máte-li interiér laděný do bílé nebo krémové, oživte jej oranžovými doplňky. Nebojte se barev a propojte výraznější barvu se světlými odstíny. Oranžová barva pak vypadá skvěle v lesklém a hladkém provedení a velmi dobře vypadá například vedle kovu.

oranžová inspirace

Oranžová se hodí do každého prostoru. S oranžovou se třeba lépe učíme.

A kam si oranžovou barvu pustit?

Oranžová barva se dá použít ve všech místnostech, ale jak už jsme předeslali, všeho s mírou. Hodí se do obývacího pokoje, kuchyně, jídelny, ale i do koupelny či chodby a nesmíme zapomenout také na dětský pokoj, kde dotváří hravost a radost. Oranžová může být také součásti studentské pokoje, protože se v prostředí s oranžovou lépe učíme, posilujeme vůli a lépe zvládáme stres.

Tak co, pozvete si i vy oranžovou do bytu?
There is 1 comment

Add yours

Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist