stůl1

Výběr jídelního stolu

Jídelní stůl bývá mnohdy jediným místem, kde se potká celá rodina. U jídla se scházíme s přáteli, s rodinou nebo obchodními partnery. Jídelní stůl je tak centrem kuchyně, ale umíme vybrat a zvolit ten pravý? Výběr jídelního stolu není pouze o tom, zajít do první prodejny a koupit stůl a čtyři židle. Přemýšlejte o výběru a zde máte pár typů jak na to.

Kritéria pro výběr jídelního stolu

Jídelní stůl může být designovým doplňkem, když víte jak na to. Moderní jídelní stoly se liší materiálem, tvarem, velikostí a bezpečnostními prvky. Takže vězte, že je z čeho vybírat. Stanovte si tedy kritéria pro vás důležitá, přes které nepojede vlak.

Foto: pixabay.com

Nejčastějším tvarem jídelního stolu je obdélník, ostatní tvary jsou náročné na prostor.

Jaký je ideální tvar a velikost jídelního stolu?

Limitující je vždy prostor kuchyně, ale se vším se dá pracovat. Rozměr jídelního stolu tedy udává nejen velikost kuchyně, ale i počet pravidelných strávníků. Doma jste čtyři, ale často k vám chodí návštěvy? Jak velký stůl tedy koupit? Pro čtyři, pro šest či osm lidí? Ideální je, když máte navíc dvě místa. Tedy šest osob se vejde ke stolu o délce 180 cm. Pokud je rozměr jídelního stolu větší, nabídnete stolovníkům více komfortu. A ptáte se, jak je to s tvary stolů? Nejběžnější typ jídelních stolů je obdélník, protože je prostorově nejméně náročné. Lze je přistavit ke zdi a navíc bývají mnohdy rozkládací. Naopak stoly kulaté či čtvercové jsou náročné na okolní prostor.

Foto: pixabay.com

Stále populární je dřevo v mnoha svých variací.

Materiál

Jaký materiál vévodí jídelním stolům? Ano, je to dřevo, tento materiál je totiž stále populární. Dřevěný stůl má svoji vůni, kresbu a barvu. Jídelní stůl ze dřeva se také hodí do každého interiéru a díky kvalitním lakům je velice odolný a drží si svojí barvu. Výrazně se rozšířila i nabídka jednotlivých typů dřeva. Na trhu najdeme stoly z masivu, z měkčích dřevin a stále populárnější jsou exotické dřeviny.

Dalším materiálem, který je vhodný pro výrobu jídelních stolů, je sklo. Sklo v interiéru působí vzdušně a lehce. Přesto však na někoho může působit chladně. Pak přichází na řadu možné kombinace. Sklo se skvěle kombinuje s ostatními materiály jako je kov, dřevo či kámen.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist