led osvětlení

Moderní a úsporné LED pásky

Hitem na poli osvětlení je již nějakou dobu LED osvětlení ve formě LED pásků. Jsou ideálním a nápaditým řešením pro osvětlení schodišť, chodeb, tmavých koutů nebo například podsvícení kuchyňské linky či obývací stěny. Jeho instalace je velmi jednoduchá.

Volba barvy, délky i umístění – fantazii se meze nekladou

Osvětlení moderními LED diodami ve formě pásku skýtá nepřebernou řadu možností. Sami si jednoduše určíte, kde ho nainstaluje, zvolíte si barvu i délku svítidla podle prostoru, kam má být umístěné. Intenzitu a délku svícení lze navíc pohodlně regulovat dálkovým ovladačem, anebo využít časovače a nastavit intervaly svícení tak, abyste dosáhli maximální možné úspory.

Foto: pixabay.comÚsporná LED svítidla

LED osvětlení je samo o sobě úsporné. Průměrná spotřeba energie je až o 80 % nižší než u klasických zdrojů osvětlení. LED svítidla jsou vyhledávaná pro vysokou intenzitu svícení, jsou asi 10x účinnější než klasické žárovky a 2x účinnější než zářivky. Mají extrémně dlouhou životnost. Jako zdroj osvětlení jsou ideální do prostor, kde dochází k častému zapínání a vypínání zařízení. Mají nízkou hmotnost a variabilitu umístění. Tu představují především LED pásky.

Dekorativní LED pásky

Osvětlení LED pásky je hlavně dekorativní záležitostí. Skvěle vypadají například jako svítící orámování obrazů, zdí, podsvícení za televizí nebo například okolo krbu. Velmi efektní je například podsvícení skleněných poliček. Můžete zvolit pouze jednu barevnou variantu nebo barvy kombinovat. Vhodné jsou i do koupelny, tradičně se používají jako podsvícení v kuchyni nebo například v dětském pokoji. Díky dálkovému ovládání lze nastavit intenzitu osvětlení, ale i třeba jeho barvu.

Díky nenápadnému designu je osvětlení elegantně skryto, ale přitom vydává velmi účinné a efektní osvětlení přesně tam, kde ho potřebujete.

Foto: Hornbach.czPo schodech bezpečně

Zejména v rodinách s malými dětmi rodiče trnou hrůzou, kdy se jejich potomek skutálí ze schodů vinnou nedostatečného osvětlení. Toto však platí obecně. I dospělý, který rozespalý v noci tápe po vypínači, si může přivodit úraz vinou špatně viditelných hran schodových stupňů. Skvělou službu v těchto případech poskytnou LED pásky nalepené na zdi podél schodiště nebo přímo na hranách schodů. Barvu i intenzitu osvětlení jednoduše přizpůsobíte celkovému interiéru, denní či roční době. Již nebudete neustále nemotorně hledat vypínač a rozsvěcením stropního či nástěnného svítidla budit zbytek rodiny.

Útulná atmosféra, harmonický domov – to je LED osvětlení

 K tomu, abychom se cítili dobře, přispívá i světelná pohoda. Pokud je v přepychově zařízeném domově neustálé přítmí, zřejmě se zde nebudete cítit tak, jak byste očekávali. To platí zejména pro zimní a podzimní měsíce, kdy je přirozeného světla nedostatek. Pohlazení pro oko i pro duši pak představuje právě instalace LED osvětlení, které dodá vašemu domovu neodolatelnou atmosféru.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist