zrcadlo2

Zrcadla

Teprve bytové doplňky dělají interiér interiérem. Dekorační lampa, květiny, stojan na noviny, vázy či mísy a v neposlední řadě také zrcadla!

Zrcadla mají v interiéru nejen estetický, ale hlavně praktický účel. Opticky dokáží i ten nejmenší prostor zvětšit a díky své neutralitě se hodí do každého interiéru. Jeho dokonalost a estetičnost lze podtrhnout použitým rámem. V závislosti na celkovém rázu interiéru lze volit rám dřevěný, kovaný nebo zrcadlo bez rámu s okrasnými pískovanými okraji.

Jak již bylo řečeno, zrcadlo lze umístit prakticky do jakéhokoliv prostoru, kde by však rozhodně nemělo chybět je koupelna. Pojďme se tedy chvíli bavit o tom, co by měl tento praktický pomocník splňovat právě v koupelně.

Umístění zrcadla v koupelně

Především musí být dostatečně velké – čím větší je jeho plocha, tím dokonaleji zobrazí nejen obličej, ale i celkový „image“. Proto jsou minimálními rozměry zrcadla pro umístění v koupelně 40 x 50 cm. V případě nás žen pak platí zásada – čím větší, tím lepší.

Nepodceňujte také jeho správné umístění – mělo by být zhruba ve výšce 120 – 130 cm nad zemí. Aby situaci nekomplikovala rozdílná výška partnerů, popřípadě potomků využívajících stejnou koupelnu, je vhodné zvolit zrcadlo s možností nastavitelného sklonu. Bude tak dobře vidět nejen váš obličej (ne pouze vršek účesu), ale také ramena a část poprsí.

V koupelně s denním světlem se vyvarujte umístění zrcadla přímo proti oknu. Lépe bude jej připevnit na boční stěnu. Pro kvalitní osvícení se lampy a zářivky umisťují přímo nad zrcadlem nebo po jeho stranách – situaci vám může ulehčit zrcadlo se zabudovaným osvětlením. Nejosvědčenější jsou zřejmě tzv. bodovky, popřípadě zářivka.

Také prostoru není v koupelně nikdy dost – pro tyto účely je vhodné zvolit praktickou sestavu zrcadla se zabudovanými poličkami. Sem se schová nejen kartáček a zubní pasta, ale i mnoho dalších drobností.ZATÍM NEBYL VLOŽEN ŽÁDNÝ KOMENTÁŘ, BUĎTE PRVNÍ.

VSTUP DO DISKUZE

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist