zrcadlo2

Zrcadla

Teprve bytové doplňky dělají interiér interiérem. Dekorační lampa, květiny, stojan na noviny, vázy či mísy a v neposlední řadě také zrcadla!

Zrcadla mají v interiéru nejen estetický, ale hlavně praktický účel. Opticky dokáží i ten nejmenší prostor zvětšit a díky své neutralitě se hodí do každého interiéru. Jeho dokonalost a estetičnost lze podtrhnout použitým rámem. V závislosti na celkovém rázu interiéru lze volit rám dřevěný, kovaný nebo zrcadlo bez rámu s okrasnými pískovanými okraji.

Jak již bylo řečeno, zrcadlo lze umístit prakticky do jakéhokoliv prostoru, kde by však rozhodně nemělo chybět je koupelna. Pojďme se tedy chvíli bavit o tom, co by měl tento praktický pomocník splňovat právě v koupelně.

Umístění zrcadla v koupelně

Především musí být dostatečně velké – čím větší je jeho plocha, tím dokonaleji zobrazí nejen obličej, ale i celkový „image“. Proto jsou minimálními rozměry zrcadla pro umístění v koupelně 40 x 50 cm. V případě nás žen pak platí zásada – čím větší, tím lepší.

Nepodceňujte také jeho správné umístění – mělo by být zhruba ve výšce 120 – 130 cm nad zemí. Aby situaci nekomplikovala rozdílná výška partnerů, popřípadě potomků využívajících stejnou koupelnu, je vhodné zvolit zrcadlo s možností nastavitelného sklonu. Bude tak dobře vidět nejen váš obličej (ne pouze vršek účesu), ale také ramena a část poprsí.

V koupelně s denním světlem se vyvarujte umístění zrcadla přímo proti oknu. Lépe bude jej připevnit na boční stěnu. Pro kvalitní osvícení se lampy a zářivky umisťují přímo nad zrcadlem nebo po jeho stranách – situaci vám může ulehčit zrcadlo se zabudovaným osvětlením. Nejosvědčenější jsou zřejmě tzv. bodovky, popřípadě zářivka.

Také prostoru není v koupelně nikdy dost – pro tyto účely je vhodné zvolit praktickou sestavu zrcadla se zabudovanými poličkami. Sem se schová nejen kartáček a zubní pasta, ale i mnoho dalších drobností.
There is 1 comment

Add yours
  1. Lenka Nová

    Tak to je přesně článek pro mě. Koukám po zrcadlech. Už jsem jich viděla tolik, že si nemohu vybrat. Jsem zvědavá, jaké nakonec budu mít doma.


Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist