zimní květinová magie

Zimní květinová magie: Jak proměnit venkovní truhlíky v okouzlující vánoční dekoraci

Přichází zima a s ní čas proměnit naše domovy v útulná hnízdečka plná tepla a radosti. Venkovní truhlíky jsou během chladných měsíců často přehlížené… Přitom nabízí dokonalou příležitost pro vytvoření okouzlující vánoční dekorace. V tomto článku se z každého z nás stane kouzelník a v duchu „zimní květinové magie“ oživíme smutné a zapomenuté venkovní truhlíky k nepoznání. Inspirujte se, jak jim jednoduše vdechnout vánoční atmosféru.

zimní květinový truhlík

Zimně laděné okrasné vánoční truhlíky vytvoří kouzelnou atmosféru na vašich oknech.

Zimní květinová magie pro každý venkovní truhlík

Klíčem ke krásné venkovní zimní dekoraci je výběr odolných květin, jako jsou bramboříky, zimní violky, vřesy a vřesovce, drátovec, okrasné zelí nebo drobné jehličnany. Tyto rostliny nejenže přežijí mrazivé teploty, ale také přidají barvu a vašemu truhlíku vdechnou svěžest a živost. Pamatujte, že i v zimě potřebují rostliny pravidelnou péči, včetně zálivky a ochrany před extrémním mrazem.

vánoční truhlík na terasu

Vánočně ozdobené truhlíky lze umístit i na terasu domu.

Základy dekorování truhlíků

Vybrat správný truhlík je stejně důležité jako výběr květin. Materiál truhlíku by měl odolávat změnám počasí a být dostatečně robustní. Co se týče aranžování, měli byste myslet na vyvážení výšky, textury a barev. Stálezelené rostliny a vhodné zimní barevné doplňkové rostliny dodají plnost a trvanlivost. S drobnými obměnami totiž pak takový osázený truhlík můžete využívat klidně po celý rok!

vánoční truhlík

Zimní květinová magie může dělat radost v průběhu celé zimy, nejen na Vánoce.

Kouzelné vánoční dekorace

Vánoční dekorace by měly odrážet sváteční náladu, takže nebojte se použít červené, zlaté a stříbrné prvky. Přidejte přírodní materiály, jako jsou šišky nebo sušené citrusové plody, pro lehký rustikální dotek. DIY přístup může být nejen zábavný, ale i osobitý – zkuste si vytvořit vlastní ozdoby nebo dokonce malé vánoční stromečky.

vánoční dekorace na okno

Venkovní vánoční dekorace na okno v tradičních barvách.

Nebojte se také použít barvy, které symbolizují letošní vánoční dekorace – hlavní barvou je viva magenta s nádechem fialové, růžové, tyrkysově modré nebo olivově zelené. Doplňte ji o kovové odstíny měděné nebo zlaté. Taková dekorace pak bude skutečně luxusní a nepřehlédnutelná!

barvy vánoc 2023

Venkovní dekorace v truhlíku v barvách vánoc 2023.

Zimní inspirace

Pro zimní efekt můžete přidat imitaci sněhu nebo drobná blikající LED světýlka. Osvětlení dodá vašemu truhlíku tajemnou atmosféru, obzvláště pak v noci. Hrajte si s kontrasty – temně zelené jehličí vedle bílých dekorací vytvoří efekt sněhové pokrývky. Takový truhlík pak nemusí být ryze vánoční, ale bude vám dělat krásnou dekoraci na oknech, balkónu nebo na terase během celé zimy.

venkovní LED světla

Venkovní LED osvětlení dodá tajemnou atmosféru každé dekoraci.

Péče o venkovní květinový truhlík v zimě

I v zimě je důležité nezanedbávat péči o květinové truhlíky. Je však důležité ji přizpůsobit zimním podmínkám. Přikryjte kořeny rostlin mulčem nebo chráničem, aby byly chráněny před mrazem. Kontrolujte vlhkost půdy, protože i v chladném období rostliny potřebují vodu. Nicméně, pokud udeří skutečně silné mrazy, tak zálivku na čas přerušte, aby nedošlo k přemrznutí kořenů.

 
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist