stropni-ventilator

Výhody a nevýhody jednotlivých typů ventilátorů

Ventilátory mají ve vašem bytě podstatnou funkci, zaručují kvalitní a čerstvý vzduch. Kromě samotného chlazení totiž umožňují přirozenou cirkulaci či výměnu vzduchu. Ten je třeba pravidelně měnit, aby se zabránilo vzniku škodlivin, plísní, a zároveň se odstranil z bytu nepříjemný zápach a samozřejmě i vlhkost.

Stropní ventilátor airfusion quest II beacon lighting

Stropní ventilátor airfusion quest II beacon lighting

Při nákupu ventilátoru zvažujte v prvé řadě jejich použití. Zda chcete chladit místnost pravidelně nebo potřebujete ventilátor pouze na občasné zapnutí při nesnesitelných vedrech. Záleží také na typu místnosti, protože ne každý ventilátor se hodí do velkých prostor. Pokud je vaším hlavním kritériem cena, nezapomeňte, že ta je často odrazem kvality. Příliš levné ventilátory jsou vyráběny z levných a méně kvalitních materiálů, tím se snižuje jejich životnost, navíc jsou charakteristické vyšší hlučností.

Pokud jste se již rozhodli pro koupi ventilátoru, ale stále nevíte jaký typ si zvolit, nabízíme vám přehled výhod a nevýhod základních typů.

Stolní ventilátor

Výhody: Hlavní výhodou je finanční dostupnost, stolní ventilátory můžete sehnat přibližně od 300 Kč. Jsou mobilní, dobře se s nimi manipuluje, a tak je můžete bez problémů přemístit podle potřeby. Zároveň jsou nenáročné na místo, lze je postavit téměř kamkoliv. Na pracovní stůl, komodu, na okno.

Nevýhody: Stolní ventilátory, zvláště ty úplně nejlevnější, se vyznačují vyšší hlučností a nižším výkonem. Nejsou vhodné do větších místností.

Stojanový ventilátor

Výhody: Podobně jako stolní ventilátory patří i ty stojanové mezi levné typy ventilátorů, jsou jen mírně dražší. Navíc jsou plně mobilní a ideální do větších prostorů.

Nevýhody: Vyšší hlučnost a nižší výkon než v případě stropních ventilátorů. U levnějších typů se mohou vyskytnout problémy se stabilitou.

Stropní ventilátor

Stropní ventilátor

Stropní ventilátor

Výhody: Jedná se o nejbezpečnější typ ventilátoru, který nezabírá místo v místnosti a nenarušuje její vzhled. Naopak ho lze velmi dobře sladit s designem interiéru, například tím, že si koupíte model spojený se světlem. Nespornou výhodou stropních ventilátorů je jejich vliv na zdraví, a to díky tomu, že nejsou v blízkém kontaktu s uživatelem, a nedochází tak k přímému proudění studeného vzduchu. Stropní ventilátory jsou tiché na provoz a jejich výkon bývá vyšší než u předchozích typů ventilátorů. Jsou dobrým pomocníkem nejen v létě, kdy chladí vzduch, ale i v zimě, kdy zabraňují, aby se teplý vzduch držel pouze u stropu, a tak snižují náklady na topení.

Nevýhody: Stropní ventilátor je sice tišší a výkonnější než stolní a stojanové ventilátory, ale také několikanásobně dražší. Není mobilní, lze ho tak použít pouze v jedné místnosti.

Podlahový ventilátor

Výhody: Podlahové ventilátory se vyznačují výrazně vyšším výkonem než ostatní typy ventilátorů. Jsou vhodné do velkých místností.

Nevýhody: Aby byly účinné, musejí být namířeny proti stěně nebo stropu, jinak nedochází ke stejnoměrnému proudění vzduchu v místnosti. S cenou pořízení od dvou tisíc patří k dražším typům ventilátorů.

logo CVBDoporučujeme,obrátit se při výběru ventilátorů na kvalitního, ověřeného a spolehlivého prodejce, který disponuje kamennou prodejnou, kde Vám profesionálové ochotně a odborně poradí. Navíc pro Vás zajistí montáž a servis, Vy tak budete mít pořízení ventilátoru bez starostí.

 

 
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist