postel

Jak vybrat rošt do postele

Odborníci přicházejí se stále novými zásadami spánkové hygieny a obchodníci se předhánějí se zázračnými matracemi. Tajemství kvalitního spánku však spočívá v rovnováze všech aspektů, které nás ovlivňují v průběhu noci. Člověk musí mít tedy pohodlnou postel, dostatečně velkou s kvalitní matrací, jež vyhovuje individuálním potřebám jedince a nesmíme zapomenout ani na rošt do postele. Rošt zajišťuje spojení mezi matrací a postelí, a proto je třeba věnovat výběru stejnou pozornost jako výběru matrace.

Ideální rošt do postele v několika krocích

První otázkou, která visí ve vzduchu, je, zda chcete polohovatelný rošt či ne. Koupě polohovatelného roštu je investice na několik let. Tento typ roštu může měnit sklon zad i nohou. Změnu sklonu oceníte při čtení a relaxaci, odborníci pak vyzdvihují prokrvování končetin a úlevu srdce. Jak tedy možná vyplývá z textu, polohovací rošt do postele je určen spíše pro starší ročníky či pro osoby se zdravotními problémy. Pokud se rozhodnete pro flexibilní rošt, mějte na paměti, že ne každá matrace je kompatibilní. Máte-li doma matraci, která není na ohyby uzpůsobena, změnou polohy byste jí mohly zlomit či poškodit její vlastnosti.

Pokud postel využíváte pouze pro spánek a v ložnici netrávíte v průběhu dne téměř žádný čas, volte pevné lamelové rošty. Jakákoli vyšší investice by pro vás byla zbytečná.

Foto: pixabay.com

Laťový rošt je vhodný pro osoby do 60kg.

Materiál roštu

Pozor na oblíbenou premisu všech, a to čím dražší tím lepší. V tomto ohledu až kombinace správného roštu a matrace, tvoří to nejlepší, co můžete požadovat pro klidnou a ničím nerušenou noc. Jaké rošty jsou k dostání na trhu, co se týče materiálu?

Laťový rošt

Určitě vhodný pro děti a osoby s nízkou vahou. Výhodou je prodyšnost, protože latě zespodu dobře větrají, a tak nedochází k zapaření a je tedy sníženo riziko plísní. Ale jejich podstatnou nevýhodu je nepružnost. Matrace se snadněji deformují a komfort se tak snižuje. Laťové rošty mají i nižší životnost a omezené použití.

Foto: pixabay.com

Jen správná kombinace roštu a matrace, je to, co byste měli hledat.

Lamelový rošt

Tento typ patří mezi ty nejoblíbenější a nevyhledávanější rošty. Jednotlivé vlastnosti lamelového roštu se odvíjejí od počtu lamel, šířky, upevnění a materiálu. Co je ale obecně vlastní těmto roštům? Dobrá pružnost, prodyšnost a kompatibilita s matracemi. Zpravidla pak platí, čím vyšší počet lamel, tím lepší vlastnosti. Uvádí se, že na 2 metrovou matraci je ideálních 28 lamel, větší počet znamená více komfortu.

Destičkový rošt

Tyto rošty jsou vhodné pro všechny druhy matrací. Většina destičkových roštů je polohovatelná s dobrým pružením, což ocení méně mobilní lidé. Nevýhodu pak zůstává cena a nižší dostupnost roštu na trhu.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist