venkovní zářič

Venkovní zářič zpříjemní podzimní posezení na terase

Ani v chladnějších podzimních dnech se nemusíte vzdát svého oblíbeného posezení na terase nebo balkonu. Příjemnou teplotu vám pomůže zajistit tepelný venkovní zářič.

Ani na podzim, kdy nás poslední paprsky sluníčka lákají ven, se nemusíme vzdát posezení na terase, balkonu nebo pod pergolou. Aby nám bylo příjemně teplo můžeme se vybavit zimním svetrem, huňatou dekou a hrnkem horkého čaje… Anebo vsadit na venkovní zářič, který nám pomůže jednoduše zajistit tepelný komfort.

venkovní zářič

Venkovní zářič vám pomůže zajistit příjemnou tepelnou pohodu na terase i v chladných podzimních dnech. (foto: Hornbach)

Jak vybrat venkovní zářič?

V první řadě bychom si měli ujasnit, kde budeme venkovní zářič využívat. Klíčovým kritériem jeho výběru je totiž velikost prostoru, který jím chceme vytápět. Design zářiče je tedy důležitý, ale mnohem důležitější bude jeho výkon. Venkovní zářiče jsou zpravidla napájeny plynem, elektřinou nebo kombinací obojího.

venkovní infrazářič

Před výběrem venkovního zářiče zvažte, v jakém prostoru ho budete využívat. Velikost vytápěné plochy je klíčová. (foto: Hornbach)

  • Technické parametry – při výběru se zaměřte na výkon, počet nastavitelných stupňů ohřevu, důležitá je pojistka proti přehřátí a také zohledněte velikost topidla
  • Elektrický zářič – pohlídejte si délku přívodního kabelu
  • Plynový zářič – vytápěný prostor musí být dobře větratelný
  • Zářič s ventilátorem – důležitá bude jeho hlučnost
  • Hmotnost – pokud budete zářič často přemisťovat nepodceňte ani jeho váhu

Plyn nebo elektřina?

Jak jsme již zmiňovali může být ohřívač napájen buď elektřinou nebo plynem. U těch elektrických je důležité mít možnost zapojení do sítě – což může být v některých chatových koloniích, kde s ohledem na nostalgii, není zavedena elektřina zásadní problém. Tam, kde s elektřinou problém není, zajistí elektrické topidlo vysokou efektivitu záření, přičemž pořizovací hodnota zářiče je nižší, než u zářiče plynového.

zářič v lustru

Některá venkovní topidla jsou skutečně důmyslnými a přitom designovými kousky. (foto: Hornbach)

Řešením je pak topidlo na plyn. Zde je většinou využíváno 10kg propan-butanové lahve, který bývá před našimi zraky skryta v těle topidla. Plynový zářič je ideální volbou pro ohřev vzduchu na terase, pod pergolou nebo v altánu. Důležité je, aby ve vyhřívaném prostoru bylo zachováno přirozené proudění vzduchu a možnost větrání.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist