advent

Advent a Vánoce v červené a bílé

Zdá se, že červená už se natolik sžila s českými Vánocemi, že ji už nikdy nic nepřebije. Letos jí zdatně sekunduje mrazivě bílá, kterou doplňují pastelové barvy. Bohatá nabídka dekorací umožňuje vytvořit i zcela originální sváteční atmosféru.

Designéři se shodují, že lidé by se při výběru měli hlavně držet jednoho stylu. Směsice Santa Clausů, sobů, slaměných andílků, jablek dozdobených pomerančovou kůrou a luxusních broušených zvonečků může pohodu Vánoc rušit.

Foto: lepebydlet.czMéně je někdy více

O svátcích projde dveřmi většiny domů a bytů bezpočet návštěvníků. Ne každá domácnost je na takové období zařízena, proto podle architektů zvláště v menších bytech díky kutilům vznikají Potěmkinovy vesnice; vánoční výzdoba totiž ledacos zakryje a přesvítí, občas si tak člověk může připadat jako na maškarním bále.

Foto. pixabay.comV českých domácnostech ve vánoční výzdobě tradičně kraluje červená. Kombinace červené a zlaté přišla s americkým stylem Vánoc, který přináší do interiéru možnost použít figurky Santa Clause, sobů, skřítků. Květina zvaná vánoční hvězda už u nás zcela zdomácněla.

Foto: lepebydlet.czTradiční výzdoba

Stále dostatek je i příznivců takzvaných staročeských Vánoc, kteří volí tradiční interiérové doplňky. Základem těchto dekorací jsou hlavně přírodní materiály jako sušená jablka, pomeranče a skořice, které byt příjemně provoní. Chybět v takové domácnosti nesmí typické slaměné ozdoby, ořechy a zdobené perníčky.

Foto. pixabay.comJe čas na změnu

Milovníci změn, kteří se nechávají inspirovat módními trendy, budou letos volit mrazivě bílou v kombinaci s pastelovými barvami, pro letišek pak budete „in“ pokud sáhnete po doplňkové fialové barvě. Ta dodá bílé luxus. Hitem jsou letos také přírodní materiály jako je vlna nebo filc, z nichž lze vystřihnout různé obrazce, které se lepí na květináče nebo adventní věnce.

Na rozdíl od předrevolučních let, kdy se lidé museli spolehnout na vlastní fantazii, je výběr dekorací v obchodech nyní velmi široký. Ale pokud někdo každý rok něco přikupuje, může vytvořit nejednotně vyzdobený interiér, který navozuje spíše zmatek namísto zamýšleného klidu a pohody. Pozor tedy na celkové sladění výzdoby.

Pokud jste příliš zaměstaní a nemáte na nějaké vánoční zdobení čas a přesto byste se chtěli vrátit domů do náruče vánoční nálady, pak máte možnost si objednat službu dekoratéra. Ten se o vánoční výzdobu postará. Dnes už nic neobvyklého, ale je to spíše dražší záležitost, protože samotné ozdoby jsou dost drahé. Započíst do toho je nutné čas na obcházení obchodů, výběr a samotnou výzdobu. Náklady se pohybují v řádech tisíců korun.

Adventní věnec

V Češích stále převládá kutilství a mnozí si tvoří vlastní adventní věnec doma sami. Pokud si na to však netroufnete, pak si ho můžete zakoupit. Vaše peněženka však zchudne o nějakých 300 – 1000 korun. Nejlepší a nejvíce trvanlivé jsou věnce z dánské jedle, která krásně voní a minimálně opadává.

Foto: lepebydlet.czAni adventní věnec už nemusí být tradiční, v bytech se objevují různé adventní reminiscence jako čtyři vedle sebe postavené hranaté květináče ozdobené chvojím, drobným ovocem, hvězdičkami a kulatými svíčkami.
There is 1 comment

Add yours
  1. Ema Černá

    Mně se líbí spojení tradiční a moderní výzdoby. Letos jsem už tak trošku pokukovala, jaké trendy budou letos a narazila jsem na moc krásné vánoční dekorace tady: harasim.info/1853/vanocni-dekorace/. Určitě si něco vyberu, zejména mě nadchlo vánoční osvětlení 🙂


Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist