prodej bytu brno

Investiční byt v Brně. Jaké máte možnosti?

Přemýšlíte o koupi investičního bytu v Brně? Kde koupíte nejlepší nemovitost a jaký druh pronájmu se vám nejvíc vyplatí?

Nechte si poradit

Pokud chcete koupit byt v Brně a dále jej pronajímat, určitě si vyberte nemovitost na dobré adrese. V docházkové vzdálenosti by měl být obchod, ideálně  kousek zeleně a MHD. Prodejem bytů v Brně se zabývají Fincentrumreality, kde vám zkušení makléři pomohou byt vybrat. Co s investiční nemovitostí dál?

Dlouhodobý pronájem s minimálním rizikem

Jedná se o pronájem na jeden rok nebo na několik let. Hlavní předností je fakt, že nemusíte neustále shánět nájemníka, abyste byt obsadili. Odpadá vám komunikace se zájemci a pravidelné uklízení prostor pro nové  nájemníky. Navíc díky dlouhodobému obsazení bytu vám prakticky zmizí starost o nemovitost. Z finančního hlediska na tom nevyděláte tolik, ale příjem bude pravidelný.

Střednědobý pronájem: Zlatá střední cesta

Byt obsadíte na několik měsíců. Nejčastěji tuto možnost využívají rodiny, které se stěhují do Brna za prací. Pokud vlastníte malý byt o velikosti 1+1 nebo 2+kk, snadno v něm ubytujete i člověka, který přijel za prací bez rodiny. Střednědobé pronájmy využívají také studenti, kteří přijíždění na výměnný pobyt Erasmus. Zvolíte-li tento druh pronájmu, pomůže vám webová stránka Flatio, která se specializuje na několikaměsíční pronájmy.

Výdělečný krátkodobý pronájem

Bydlení nabídněte cizincům, kteří jedou do Brna za turistikou. Poměrně rychle vyděláte větší finanční obnos. S krátkodobým pronájmem se ovšem pojí i větší starosti o byt. Po každém hostovi musíte byt uvést do původního stavu a připravit na příchod dalšího nájemníka. S hosty také komunikujete prakticky na denní bázi. Portál, který vám pomůže najít krátkodobé nájemníky, je například Airbnb.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist