honda_snehova_freza

Sněhové frézy

Odklízení sněhu z komunikací je dnes velice aktuální téma a vypadá to, že ještě pár týdnu bude. Pokud už vás unavuje neustálé odhazování sněhu lopatou nebo hrablem na sníh (u nás by mě soused opravil, že to není hrablo ale šorňák), možná jste už uvažovali o sněhové fréze. Jak ale vybrat sněhovou frézu, aby vydržela více než 2 sezóny?

Na trhu je bezpočet značek vyrábějících sněhové frézy. Každá navíc vyrábí různé řady, které se od sebe liší nejen cenou, ale především nároky na množství odklízeného sněhu. Co by vás mělo při výběru sněhové frézy zajímat především?

Podle čeho vybírat sněhovou frézu?

Ať už žijete v Praze nebo na horách, vždy by vás měla zajímat především kvalita motoru. Ten by měl vydržet i extrémní podmínky a šasí, které by mělo být kovové. Plast je v mrazivém počasí náchylný k prasknutí. Přiznám se, že se k technice nechovám zrovna ukázkově a zastávám názor, že technika musí sloužit mně a ne já jí. Proto se snažím vybírat techniku s motory Honda, které mi přijdou snad nesmrtelné i s mým macešským přístupem. Navíc většinou poskytují nadstandardní záruku 5 let.

Rozhodující je množství odklízeného sněhu

Pokud nežijete na horách, ale i tak vás občasné přívaly sněhu dokáží potrápit, nejspíš si vystačíte s kolovou sněhovou frézou, bez pojezdu. Taková fréza vám bez problémů uklidí i 50 m dlouhou cestu nebo chodník a nádvoří. Jak taková sněhová fréza pracuje, se můžete podívat na videu níže.

Taková sněhová fréza zvládne uklidit až 30 tun sněhu za hodinu. Sníh dokáže odhodit až na 8 m a díky gumovému šneku zvládne v podstatě jakýkoliv povrch bez poškození. Pokud budete uklízet rovný povrch jako např. dlažbu, tak budete mít rovnou i zameteno.

Cena kvalitní kolové sněhové frézy bude začínat na cca 15 tis Kč.

Video:

Pokud žijete na horách a potřebujete pravidelně odklízet velké množství sněhu, nejspíš se budete poohlížet po pásové sněhové fréze, která si dokáže poradit s každým druhem sněhu včetně těžkého mokrého nebo přemrzlého. Zde už budete muset počítat s větší investicí, která bude začínat na 50 tis Kč u levnějších modelů. Zaplatit můžete ale i přes 100 tis Kč za opravdu vymazlené stroje. Takové stroje pro odklízení sněhu zvládnou odklízet i velké množství sněhu, dokáží ho odhazovat i po vrstvách. Navíc zvládnete uklidit za hodinu až 60 tun sněhu.

Jak se vám bude pracovat s pásovou sněhovou frézou se můžete podívat např. na tomto videu:

Pokud jste skutečný fajnšmekr, chcete využít nejnovějších poznatků z automobilového průmyslu a myslíte přitom i na ekologii, měli byste věnovat pozornost hybridním sněhovým frézám, resp. sněhovým frézám s hybridním pohonem. Nejen, že snížíte spotřebu, ale zároveň oceníte i nižší hlučnost. Tu ostatně ocení i vaše rodina. Až budete vyjíždět z garáže, nebudou o tom v podstatě vědět, protože do doby, než začnete odhazovat sníh, budete používat pouze elektrický pohon.

To nejlepší na trhu však s sebou nese i značnou investici. Tuto radost si pořídíte za cenu kolem 200 tis Kč, což už opravdu není pro každého.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist