křovinořez HONDA 1

Sekání vysoké trávy

S čím a jak na sekání vysoké trávy? Jedině se speciálním strojem HONDA! 

Po teplých a na deště bohatých dnech se řada majitelů větších zahrad a pozemků nestačí divit, protože tráva jim roste doslova před očima. Především ti, kteří se k sekání trávy nedostanou pravidelně, zjišťují, že jejich travní sekačka na přerostlou trávu jednoduše nestačí. V takovém případě mohou pomoci jen speciální stroje na vysokou trávu jako je křovinořez, sekačka na vysokou trávu nebo zahradní traktor.

Foto: honda.czS křovinořezem posekáte i příkré svahy

Multifunkční stroj, který najde uplatnění na každé zahradě, je motorové kosa lidově zvaná též křovinořez. Tento cenově nejdostupnější výkonný pomocník je vynikající nejen na sečení vysoké trávy, ale i na plošné udržovaní trávníků. Díky různým typům vyměnitelných kotoučů s ním zvládnete posekat i křoviny, mlází, rákosí či náletové dřeviny. Křovinořez s adaptéry, tedy vyměnitelnými nástavci, můžete použít dokonce jako prořezávací pilu, malý kultivátor nebo plotové nůžky. Nemusíte tak kupovat několik jednoúčelových strojů.

Největší výhodou tohoto stoje je, že se s ním dostanete i na obtížně dostupná místa, jako jsou příkopy, rokle nebo prudké svahy. Tedy tam, kam by to šlo s běžnou sekačkou jen obtížně.

Kvalitní křovinořezy již jsou vybaveny účinným antivibračním systémem, který zaručí pohodlnější práci bez zbytečné únavy i v těch nejtěžších podmínkách. Navíc mohou být vybaveny rychloupínačem T rukojeti, který usnadňuje skládání při uklízení nebo přepravě a umožní rychlé nastavení rukojeti pro pohodlnou práci. Samozřejmostí jsou ergonomické pracovní popruhy, rychlé a snadné startování. Údržba těchto strojů je jednoduchá a časově nenáročná, takže ji zvládne i naprostý laik. V nabídce prodejců je kompletní řada strojů pro široké spektrum uživatelů – od strojů po domácí využití přes komerční sféru až po křovinořezy do nejtěžších profesionálních podmínek.

Sekačka na vysokou trávu

Především majitelé větších zahrad či luk, kde je potřeba kosit vysokou trávu jistě uvítají speciální sekačku konstruovanou právě na sečení vysoké trávy. Žádané jsou především ty, které mají vlastní pojezd a nabízejí tak komfortní práci bez zbytečné námahy i v náročném terénu.

Posekaná tráva může být poskládána do úhledně zarovnaných řádků. Využít se pak dá například na kompostování, krmení nebo sušení. Pro toho, kdo ji chce jen zlikvidovat, jsou vhodnou volbou mulčovače. Rozemelou porost na malé kousky, které zčásti dopadnou na strniště a zčásti jsou rovnoměrně rozhozeny po pozemku.

K velkým přednostem stroje patří jednoduchost konstrukce a velmi levná a snadná údržba.

Zahradní traktor, to je skutečný všeuměl

Zahradní traktor zvládne mimo sečení trávy i spoustu různorodé práce a na zahradě najde uplatnění  po celý rok. Na sečení trávy je zahradní traktor nejrychlejšího pomocník ze všech strojů na sekání trávy, kterou pak s obracečem usušíte nebo sesbíráte do velkého sběrného koše. Zahradní traktor zvládne s přehledem posekat přerostlou a dokonce i mokrou trávu.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist