sekačka

Sekání vysoké trávy

S čím a jak na sekání vysoké trávy? Jedině se speciálním strojem!

Po teplých a na deště bohatých dnech se řada majitelů větších zahrad a pozemků nestačí divit, protože tráva jim roste doslova před očima. Především ti, kteří se k sekání trávy nedostanou pravidelně, zjišťují, že jejich rotační sekačka na takové nadělení jednoduše nestačí. V takovém případě mohou pomoci jen speciální stroje na vysokou trávu jako je motorová kosa, bubnová sekačka nebo kultivátor.

Foto: honda.czS motorovou kosou posekáte i příkré svahy

Multifunkční stroj, který najde uplatnění na každé zahradě, je motorové kosa lidově zvaná též křovinořez. Tento cenově nejdostupnější výkonný pomocník je vynikající nejen na sečení vysoké trávy, ale i na plošné udržovaní trávníků. Díky různým typům vyměnitelných kotoučů s ním zvládnete posekat i křoviny, mlází, rákosí či náletové dřeviny. A s adaptéry můžete motorovou kosu použít dokonce jako prořezávací pilu, malý kultivátor nebo plotové nůžky. Nemusíte tak kupovat několik jednoúčelových strojů.

Největší výhodou tohoto stoje je, že se s ním dostanete i na obtížně dostupná místa, jako jsou příkopy, rokle nebo prudké svahy. Tedy tam, kam by to šlo s běžnou sekačkou jen obtížně.

Kvalitní motorové kosy již jsou vybaveny účinným antivibračním systémem, který zaručí pohodlnější práci bez zbytečné únavy i v těch nejtěžších podmínkách. Navíc mohou být vybaveny rychloupínačem T rukojeti, který usnadňuje skládání při uklízení nebo přepravě a umožní rychlé nastavení rukojeti pro pohodlnou práci. Samozřejmostí jsou ergonomické pracovní popruhy. Rychlé a snadné startování zaručí vstřikovač paliva. Údržba těchto strojů je jednoduchá a časově nenáročná, takže ji zvládne i naprostý laik. V nabídce prodejců je kompletní řada strojů pro široké spektrum uživatelů – od strojů po domácí využití přes komerční sféru až po motorové kosy do nejtěžších profesionálních podmínek.

Bubnová sekačka trávu seskládá do řádků

Především majitelé větších zahrad či luk si na vysokou trávu oblíbili bubnové sekačky. Žádané jsou především ty, které mají vlastní pojezd a nabízejí tak komfortní práci bez zbytečné námahy i v náročném terénu. Výhodou bubnové sekačky je především rychlost s jakou sečení zvládá a také to, že si troufne i na trávu vysokou až 1,5 metru. Je to díky tomu, že buben je umístěn před sekačkou, seče tedy čelně v otevřeném prostoru a není tak limitována výškou trávy, jako je tomu u běžné rotační sekačky.

Posekaná tráva může být poskládána do úhledně zarovnaných řádků. Využít se pak dá například na kompostování, krmení nebo sušení. Pro toho, kdo ji chce jen zlikvidovat, jsou vhodnou volbou mulčovače. Rozemelou porost na malé kousky, které zčásti dopadnou na strniště a zčásti jsou rovnoměrně rozhozeny po pozemku.

K velkým přednostem stroje patří jednoduchost konstrukce a velmi levná a snadná údržba.

Kultivátor, to je skutečný všeuměl

Kultivátory jsou stroje, které díky vyměnitelnému příslušenství zvládnou spoustu různorodé práce a na zahradě najdou uplatnění  po celý rok. Pokud k němu připojíte bubnovou sekačku, máte k dispozici vůbec nejrychlejšího pomocníka ze všech strojů na sekání vysoké trávy, kterou pak s obracečem usušíte. S vozíkem se dá pohodlně  přepravit vše potřebné a s pomocí sněhové frézy máte po starostech s odklízením sněhu. S drtičem pohodlně zlikvidujete až 8 cm silné větve.

K dispozici je i celá řada příslušenství pro péči o půdu, a to včetně kypření, orby, pletí i válcování. Velkým plusem kultivátoru je zpátečka. Díky ní lze se strojem, na rozdíl například od bubnové sekačky, mnohem lépe manipulovat. Jedinou nevýhodou kultivátoru je proti jiným strojům vyšší hmotnost.ZATÍM NEBYL VLOŽEN ŽÁDNÝ KOMENTÁŘ, BUĎTE PRVNÍ.

VSTUP DO DISKUZE

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist