135860_5467

Kovový nábytek

Co takhle vybavit si interiér svého domu či bytu kovovým nábytkem, popřípadě doplňky z tohoto elegantního materiálu?

Mnozí tvrdí, že kovové předměty jsou studené, bytové doplňky z kovu působí chladně a neosobně, kov nedokáže zútulnit interiér, působí těžkopádně… To je jen několik pověr, které jsou spojovány s kovem. My jsme se na to zkusili podívat trošku blíže. A výsledek? … posuďte sami.

Nadčasovost

Kov je velmi nadčasovým materiálem. Své oblíbence má mezi příslušníky všech věkových kategorií a vyznavači různých designových stylů. Místnost přeci nemusí být kompletně zařízená nábytkem z kovu, plně postačí dotvořit atmosféru interiéru zdánlivě nepatrným doplňkem.

Při nákupu kovového nábytku, případně bytových doplňků lze zvolit dvě cesty. Obrátit se na některou ze specializovaných prodejen (naleznete i dostatečné množství on-line prodejců). Pro fajnšmekry pak přichází v úvahu možnost druhá – nechat si požadovaný kus zhotovit přímo podle vašeho přání. Kvalitní umělecký kovář dokáže na objednávku zhotovit prakticky cokoliv a samozřejmě se může jednat o originál, jaký jinde nenaleznete.

Přitom se také nemusí jednat o stylově jednotné zařízení – tedy provedené pouze v kovu. Nádherně se tento materiál vyjímá v kombinaci se sklem či dřevem. Těžko jej ale budete kombinovat s plastem.

Nejmarkantnějším místem v domácnosti, kde lze kov nanejvýš uplatnit je krb. Krb či krbová kamna tvoří pomyslné srdce domu. Porozhlédněte se, zda by se právě k tomu vašemu nehodilo kované krbové nářadí. Může být buď v nástěnném nebo stojacím provedení. Věčný problém s umístěním dříví lehce vyřeší kovaná kolébka, kam jej pohodlně a velmi efektivně umístíte.

Na první pohled fádní a běžná ložnice se jako mávnutím kouzelného proutku promění v romantickou a stylovou s koupí kované postele. Doplnit ji můžete i nočními stolky ve stejném designu. Pro ty, kteří si na takovouto proměnu netroufnou se nabízí řešení v podobě kovaných doplňků – například svícnů či váz.

Foto: freedigitalphotos.net, domdeenSamozřejmostí je pak velký výběr stolů či židlí. Ty můžete umístit do jídelny, kuchyně, obývacího pokoje či zimní zahrady. Když už jsme u stolu – k němu patří dobré jídlo a samozřejmě také víno. Jeho milovníci jistě ocení kovový stojan na lahve. Ten může být také vhodným dárkem a spolu s originální vývrtkou na víno potěšíte jistě každého.

V předsíni se bude jistě vyjímat elegantní kovový koš na deštníky, konzolový stolek, zrcadlo a samozřejmě věšák. Velké oblibě se v poslední době těší venkovní kovový nábytek – stoly, židle, lavice, sedací soupravy, rohové lavice aj.
There is 1 comment

Add yours

Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist