honda_upr

Robotické sekačky otázky a odpovědi

Robotické sekačky nejsou v péči o trávník žádnými nováčky. Přestože mnozí z vás touží po krásném trávníku prakticky bez práce, stále nad výběrem a koupí robotické sekačky váhají. Příčinou může být nedůvěra v robotické sekačky, neznalost jejich fungování a nedostatek informací. Jak velkou plochu zvládne posekat, zvládne i terén, zvládnu její ovládání, co když sekačku někdo odcizí, není příliš hlučná, pracuje i v dešti, co robotická sekačka a bezpečí? Možná se vám hlavou honí tyto a další otázky… Možná se prostě ostýcháte zeptat a posunut své rozhodnutí dál. Proto vám přinášíme odpovědi.

Obrovskou výhodou robotické sekačky je to, že pracuje za vás. Samostatně se pohybuje po zahradě, vyhýbá se překážkám, mulčuje travní porost a nepřetržitě udržuje trávník v dokonalé kondici.

Jak velký prostor zvládne robotická sekačka posekat?

Robotická sekačka Miimo od Hondy se zvládne postarat prakticky o jakýkoliv trávník. Bez problémů se vypořádá s jakýmkoliv tvarem a rozměrem zahrady. Problém jí nedělají žádné překážky v podobě zahradních jezírek, bazénů, záhonků, keřů nebo stromů. Zvládne i posečení trávníku na nerovném povrchu, a dokonce jí nebude vadit ani svah o sklonu až 24°. Zákoutí, zatáčky, cestičky – i to je v pohodě… stačí jí volný průjezd o šířce 80 centimetrů. Veškerý pohyb sekačky je řízen senzorovým ohradníkem, který je nainstalován pod povrchem trávníku. Nejmenší robotická sekačka z rodiny Miimo HRM 310 si hravě poradí s trávníkem o rozloze 1000 m2.

Foto: hondastroje.cz

Chytré robotické sekačky sami poznají, kdy je potřeba nabít a sami si včas zajedou k nabíjecí stanici.

Jak je to s dobíjením robotické sekačky?

O dobíjení robotické sekačky se stará dobíjecí stanice. Protože se jedná o opravdu inteligentní mašinku, tak ví, kdy už jí „dochází šťáva“ a je nutné se dojet nabít. Najde si nejkratší cestu k dobíjecí stanici. Aby nedocházelo k vyjíždění kolejí kolem nabíjecí stanice, tak si tahle chytrá sekačka vždy vybere nájezd a výjezd z jiného úhlu. Po nabití pak opět pokračuje tam, kde v práci skončila. Nehrozí tedy, že by některá místa sekala zbytečně vícekrát a na jiné se nedostalo… Robotické sekačky Miimo jsou opatřeny Li-Ion bateriemi, které jí zaručují dlouhou životnost a stabilní výkon po dlouhá léta.

Jak je robotická sekačka ovládána?

Robotické sekačky jsou ovládány integrovaným ovládacím panelem. Ten je zcela intuitivní a samozřejmě v českém jazyce. Naprogramování robotické sekačky tedy zvládne každý. Pokud byste přeci jenom měli obavy, pak jsou tu školení odborníci Honda, kteří vám s instalací a prvním uvedením robotické sekačky do provozu poradí.

Foto: hondastroje.cz

Pokrok nezastavíš, a tak lze i robotickou sekačku Honda Miimo HRM 3000 ovládat pomocí aplikace na chytrém telefonu.

Pro opravdové fajnšmekry je tu pak robotická sekačka Miimo HRM 3000. Tu můžete jednoduše ovládat díky chytré aplikaci „Mii-monitor“ ve vašem smartphonu. Pracuje prostřednictví bluetooth rozhraní a hravě zde nastavíte čas sekaní, výšku sečení a další vychytávky.

Krádež robotické sekačky

Dnes si bohužel nemůže být nikdo ničím jistý… a tak se i vy můžete na zahradě setkat s nenechavcem, který by chtěl robotickou sekačku odcizit. Robotické sekačky Miimo jsou proti krádeži chráněny číselným PIN kódem. Ten si zvolíte vy sami a znáte ho pouze vy. Jakmile se stane, že někdo sekačku zvedne, dojde k aktivaci poplašného systému, spustí se výstražný alarm a sekačka se okamžitě vypne. K jejímu odblokování je opět nutné zadat číselný PIN kód. Bez toho je sekačka nepoužitelná a nelze ji žádným způsobem znovu zprovoznit.

Je robotická sekačka hlučná?

Ne, robotická sekačka rozhodně není hlučná. Můžete ji bez problémů, aniž byste rušili svůj spánek nebo spánek vašeho souseda, naprogramovat na sečení v noci. Ráno si pak jen budete užívat krásně posečeného trávníku.

foto: hondastroje.cz

Robotická sekačka v pohodě zvládne posekat trávník i za deště.

Co robotická sekačka a nepřízeň počasí?

Voda robotické sekačce nevadí. Můžete ji tedy nechat s klidným svědomím pracovat i za deště. Veškerá technika je bezpečně schovaná pod pevným a odolným krytem. Neplatí to však pro závlahový systém, jeho spuštění raději naplánujte v jinou dobu, než v jakou pracuje váš automatický zahradník. Také se nedoporučuje sekačku vyplachovat a čistit pod tekoucí vodou.

Také pokud je nepřízeň počasí opravdu velká a hrozí snad přívalové bouřky a krupobití, pak automatickou sekačku raději schovejte pod přístřešek do sucha a bezpečí.

Je robotická sekačka vhodná se sekání vysoké trávy?

Pokud jste nechali z nějakého důvodu váš trávník přerůst, pak bude nutné ho nejprve posekat běžnou sekačkou na trávu. S opravdu vysokou trávou si robotická sekačka neporadí. Je primárně určená k průběžnému sečení a udržování travního porostu v požadované výšce. Jednorázové akce po vaší dvoutýdenní dovolené nejspíše nezvládne.

Je robotická sekačka bezpečná pro malé děti a domácí mazlíčky?

Sekačka Miimo je konstruována tak, aby bylo zabráněno poranění při náhodném setkání s dítětem nebo domácím mazlíčkem. Je opatřena velmi citlivými nárazovými a zvedacími senzory. Ty se aktivují okamžitě pokud by sekačka do něčeho i jen lehce narazila, byla převrácena nebo nadzdvihnuta. Senzory sekačku okamžitě vypnou a spustí se výstražný alarm. Sekačku je možné znovu aktivovat zadáním PIN kódu. Jediná újma, která hrozí, je tedy leknutí se z neznámého zvuku.

Výběr konkrétního typu robotické sekačky záleží na vašich konkrétních požadavcích a typu zahrady. Honda však dokáže vyjít vstříc jakýmkoliv vašim požadavkům.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist