kuchyn

První společná domácnost

Snad každý z nás se jednou v životě dostane do situace, kdy je postaven před zásadní otázku společného bydlení. Dnes již dávno není zvykem, že se k sobě dva lidé nastěhují až po uzavření sňatku. Zelenou má naopak soužití jaksi „nanečisto“.

Není od věci poznat toho druhého v každodenních situacích, vyzkoušet si reakce a přístupy k různým problémům a starostem, které s sebou život nese.

Hned prvním úskalím by však pro mladý zamilovaný pár mohlo být samotné pořizování společné domácnosti. Je jasné, že muži a ženy jsou zcela odlišné bytosti a to nejen biologickými danostmi, ale i mentalitou a celkově jiným vnímáním světa a estetickým cítěním. Jiné potřeby mají při zařizování svého bytu muži, jinak by svůj domov zařídila žena. Obrňte se tedy předem pevnými nervy a vězte, že s úsměvem a vstřícností jde všechno lépe.

Co tedy můžeme očekávat od pánů tvorstva?

V obývacím pokoji bude muž upřednostňovat tlumené odstíny. Nemá rád místnosti přehlcené nábytkem – daleko bližší jsou mu rovné linie, střídmé, čisté a rovné plochy. Z materiálu má kolem sebe rád hodně kovu a skla. V jejich genech je zakódována touha po dobrodružství, je jim tedy velice blízký etnický styl.

Je pravdou, že kuchyním většinou vládne ženská ruka, kdyby v ní však měl hospodařit muž, rozhodně by ji vybavil všemožnými technickými vymoženostmi. Velmi si potrpí na přístroje všeho druhu a pokud jsou ještě k tomu na dálkové ovládání, pak jsou páni navýsost spokojeni. Kuchyňské lince pak budou nejspíše vévodit nevýrazné barvy, jako jsou odstíny šedé či hnědé a to nejlépe v kombinaci s nerezem a sklem. Ovšem s vařením to milé dámy nebude tak „horké“. Většina z nich chce totiž prostřednictvím kuchyně pouze ukázat, co vše si může dopřát, na večeři s ním však raději zajděte do restaurace…

Ložnice pak bývá čímkoliv jiným, jen ne místem určeným pro relaxaci a odpočinek. Muži zde rádi pracují, věnují se zde zábavě – často v podobě videoher či sledování napínavých sportovních klání. Statistiky ukazují, že pouze jedna třetina mužů používá ložnici k intimnímu životu! Pánská ložnice také nebude hýřit barvami, v tomto směru bývají muži velkými konzervativci a mimo nejmodernější verze domácího kina, dávají přednost klasice. Je také nad míru jasné, že o pořádku zde nemůže být ani řeč!

A jaká úskalí při pořizování společné domácnosti přichystá muži žena?

V obývacím pokoji rozhodně nebudou chybět živé barvy. Žena musí mít vše dokonale sladěno – záclony, potahy, mísy s různými drobnostmi, vonné svíčky či vázy s květinami. Z materiálů je jim blízké dřevo, které působí teple, nejoblíbenější je třešeň. Každá žena si libuje v drobnostech a různých rafinovaných detailech. Vše ráda zdobí – zavěšuje obrazy, staví vázy či rádoby ležérně pohazuje polštářky. Obývací pokoj však musí působit zcela harmonickým a vyrovnaným dojmem.

Kuchyň je pro ženu středem domova – často bohužel v ní totiž tráví nejvíce času a vyžaduje proto její komfortní vybavení. Dnes by v každé kuchyni rozhodně neměla chybět myčka, moderní varná deska či digestoř. Pečlivě si vybírá každý kousek nádobí. I zde se ráda obklopuje květinami a pokud je to jen trochu možné, pak si zde zařídí bylinkovou zahrádku. Měl by se zde také nacházet prostorný jídelní kout, pokud možno spojený s ostatními místnostmi, aby měla žena patřičný rozhled a povědomí o tom, co se v domě právě děje.

Ložnice je pak pro každou ženu oázou klidu, zde se také nejsilněji projevuje její sklon k romantismu. Ráda zde relaxuje a odpočívá. Nezbytnou součástí by pak měly být šatní skříně s rafinovaně řešeným úložným prostorem. Ložnice je pro ni zároveň kosmetickým salonem či kadeřnictvím, vyžaduje tedy, aby zde byl umístěn toaletní stolek s dostatečně velkým zrcadlem.
There are 4 comments

Add yours
    • Petr Kratochvíl

      Je to práce navíc, fotky, inzerce, umět to okecat a prodat, nevím jestli by se mi do toho chtělo, já to všechno řešil přes realitku na druhou stranu hlavně, že už je to za mnou

  1. Roman Horák

    záleží fakt na lidech, já měl skvělou realitku Profinemo, působí halvně v Praze, a tak to šlo jak po másle, pro mě to boj nebyl, musíš hledat 🙂


Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist