ložnice přehoz

Přehoz na postel

V současné době se již nenosí uklízet peřiny do nevzhledných a nepraktických peřiňáků či skříní. Módní je barevně sladit ložnici od postele po okna. Ladit by měly k podobným odstínům malby a podlahové krytiny. Přehoz si postupně opět nalézá cestu do interiéru ložnice.

Design a barva přehozu by měl korespondovat s ložním povlečením, prostěradlem, polštářky a v neposlední řadě i se závěsy nebo záclonami. Volíme takové odstíny, které ladí s malbou na stěnách, koberci a ostatními doplňky, které zkrášlují ložnici. Co se barevnosti týká radí designéři ladit přehoz, polštářky, ložní povlečení, závěsy a doplňky do různých odstínů zvolené barvy, spíše než striktně dodržet barevnost jednoho odstínu a jednoho materiálu. Konečný design pak vypadá rozhodně lépe.

Dělení přehozů
Přehozy lze rozdělit do následujících základních skupin:
– přehozy šité na míru
– dětské přehozy
– klasické přehozy
– přehozy luxusní (sety)

Přehozy šité na míru se šijí z dekoračních látek a jejich nesporná výhoda je v neomezeném tvaru (velikosti) a počtu doplňků – polštářků, válců atp. Dekorační látka je většinou shodná s dekorací oken a takový přehoz pak krásně ladí s celkovým interiérem ložnice.

Dětské přehozy jsou momentálně novinkou na trhu. Většinou jsou vyrobeny s klasického dětského povlečení, které má výplň a prošití. Co se týká materiálů,dáváme přednost těm, které jsou snadno udržovatelné.

Klasické přehozy jsou ty, které jsou již z výroby sériově našity, prodávají se jen jako samostatné přehozy bez doplňků a jejich cena jen o něco málo přesahuje 500 Kč.

Luxusní sety mají zcela odlišnou funkci, než výše uvedené skupiny. Jde totiž o dominantní prvek interiéru, který jak materiálem, tak designem a doplňky upoutá všechnu pozornost při vstupu do ložnice na sebe. Cena takového to luxusního setu se pohybuje v rozmezí 3500 až cca 12 000 Kč za set.

Přehozy se šijí
– prošívané kolmo
– prošívané nakoso
– neprošívané
– s lemem
– bez lemu
– s podšívkou
– s vatelínem

Vhodné je použít obrazce a pohrát si s detaily. Jestli-že se rozhodneme investovat do pořízení kvalitního přehozu na postel je vhodné zároveň pořídit polštářky ve stejném designu.

Přehozy na postel si stále častěji nachází oblibu v řadě domácností. Ložnice již dávno nepatří mezi neveřejné prostory. Celý byt bývá návštěvám plně otevřený. Ložnice by tedy měla působit upraveným a uceleným dojmem jednotlivě ladících prvků.

Zdroj: www.zaclona.cz
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist