vodní kámen

Co provede vodní kámen s vašimi spotřebiči a nádobím?

Zrovna jste si koupili to nejkrásnější nádobí, ke kterému se budete chovat, jako kdyby bylo z drahého kovu? Ani nádobí není levná záležitost stejně jako spotřebiče, proto pamatujte na jejich pravidelnou péči a údržbu. Na pozoru buďte především před jedním jevem, kterým je vodní kámen – ten totiž může nejen spotřebiče, ale také nádobí pořádně zřídit.

Vodní kámen jako nevítaný host v našich domácnostech

S vodním kamenem se v domácnosti setkáváte na vícero místech. Najdete ho v rychlovarné konvici, také na sprchové hlavici i jinde. Jelikož je způsoben tvrdou vodou, negativním způsobem ovlivňuje i vzhled nádobí, na kterém se může objevit nevzhledný povlak nebo usazeniny. Nadměrnému usazování minerálů z vody však lze zabránit vícero způsoby, čímž se ochrání jak nádobí, tak veškeré spotřebiče, které pod tíhou vodního kamene nemohou vykonávat svou službu tak kvalitně, jak se zaslíbily. Navíc se výraznou měrou zkracuje jejich životnost.

I vodu je možné změkčit

Sužuje i vaši domácnost problém zvaný vodní kámen? Dříve, než se negativně podepíše na spotřebičích a nádobí, vyšlete do boje změkčovač vody z e-shopu Upravvodu.cz. Změkčení vody se jeví jako nejefektivnější a nejúčinnější způsob, jak vodnímu kameni předcházet. Pakliže už s problémem bojujete, odstraňte ho rovnou několika způsoby.

Jak se zbavit vodního kamene

Vodní kámen lze z povrchů odstranit hned několika způsoby.

Nabízí se hned tři způsoby odstranění

Než potíž napáchá ještě více škod, odstraňte vodní kámen buďto mechanicky čili vhodným nástroje, jako je elektrický odstraňovač vodního kamene či podobné alternativy. Pokud nemáte nic takového po ruce, lze jít i ryze chemickou cestou, kdy použijete kyselinu chlorovodíkovou nebo citronovou. S užíváním obou však buďte opatrní.

Případně je zde také fyzikální cesta, která je řízenou destrukcí krystalů minerálních solí na nanokrystaly. Touto metodou je také možné zabraňovat usazení nového vodního kamene, případně se takto efektivně čistí zanesené potrubí.

 
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist