soda

Domácí WC čistič

Usazeniny, vodní kámen, zanesená mísa. Jasně pomoci mohou komerční chemické WC čističe plné chlóru a dalších chemických toxických sloučenin. Přitom toaletu lze čistit i pomocí běžně dostupných prostředků jakými jsou sůl, soda a ocet. Namíchejte si domácí ekologický WC čistič.

Jedlá soda a ocet

Na běžný úklid toalety vám bude stačit jedlá soda a ocet. Sodu nasypejte do mísy, zalijte octem a vše nechejte vybublat a vyšumět. Po pár minutách působení toaletu klasicky umyjte štětkou, tak jak jste zvyklí. Soda odstraní vodní kámen a je vynikající při pohlcování pachů. Pokud chcete přeci jenom toaletu provonět, pak ještě navíc přidejte pár kapek esenciálního oleje. Ideální bude tea tree, pomeranč, levandule nebo skořice – mají antiseptické účinky.

Domácí ekologický WC čistič vyrobíte rychle a doslova za pětikačku!

Domácí ekologický WC čistič vyrobíte rychle a doslova za pětikačku!

Slabý roztok kyseliny citronové

Pokud vás trápí, že se soda s octem nedostane do těžko přístupných míst v záhybech toaletní mísy a ihned steče, pak zkuste namíchat slabý roztok kyseliny citronové a nalít ho do lahve s rozprašovačem. Roztokem postříkejte i hůře přístupná místa, nechejte chvíli působit, vyčistěte štětkou, spláchněte a hotovo.

Možná vás také zajímá:
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist