kachlová kamna

Pořízení kachlových kamen

Jak si zpříjemnit dlouhé zimní večery a vytvořit doslova teplo domova? Možná byste se divili, ale kamna dokáží vnést do prostoru pohodu a komfort. Dříve kachlová kamna patřila k základnímu vybavení každého domku nebo usedlosti. Nejčastěji se v nich topilo dřevem nebo uhlím.

V současné době lze kamna napájet různými palivy. Při výběru kamen a použitého paliva je nejprve důležité promyslet, zda budou kamna sloužit jako hlavní zdroj tepla třeba na chalupě, nebo jako doplňkový zdroj tepla nebo jen pro příležitostné topení. Dle jakých kritérií vybrat ta správná kachlová kamna vám přiblížíme v následujícím článku.

Kachlová kamnaKritéria výběru

Je několik základních kritérií, které si musíte ujasnit hned na začátku před pořízením krbových kamen, abyste mohli filtrovat krbová kamna z velké nabídky na trhu do užšího výběru.

Kachlová kamna jsou téměř vždy zastavěna do objektu a viditelně jsou jeho stavební součástí.  Stavby kachlových kamen zahrnují několik kroků, jimž je potřeba věnovat dostatek času a pečlivou přípravu. Vyžadují zkušenosti a v neposlední řadě také kvalifikaci, proto zvažte, zda do projektu kachlových kamen půjdete sami nebo si přizvete odborníka.

Nepodceňte výběr vhodného místa

Podmínkou správného výběru vhodného místa pro postavení kachlových kamen je bezprostřední blízkost komínu s dostatečně dimenzovaným průřezem. Komín musí splňovat požadavky na odvod spalin odpovídajícímu maximálnímu výkonu zamýšleného kachlových kamen, je potřeba zajistit příslušné úpravy komínu.

Vhodný model kachlových kamen

A pak je tu výběr samotných kachlových kamen. Kachlová kamna lze rozdělit do tří základních kategorií dle použití – lehká, středně těžká a těžká. Lze si vybrat z nabídky prodejců, tedy ze stávajících kachlových kamen anebo si můžete zvolit unikátní kachlová kamna. Mějte na paměti, že kachlová kamna jsou klasifikovaná jako stavba, a proto podléhají povinnosti stavebního povolení. U menší kachlových kamen stačí pouze ohlášení stavby.

Pokud si k výstavbě kachlových kamen přizvete firmu, nemusíte se starat o materiál, stavbu a ani provozní zkoušky. Vše od zahájení po kolaudaci je obvykle v režii firmy.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist