umělý kámen 3

Umělý kámen

Umělý kámen svým vzhledem dokonale imituje výrobky z přírodního kamene. Pro volbu kamene umělého hovoří jeho vysoká odolnost, pevnost, minimální nasákavost a dlouhá životnost. Umělý kámen najde své uplatnění při výrobě kuchyňských pracovních desek, dřezů nebo umyvadel, umyvadlových desek… Fantazii, kde a v jakém dekoru umělý kámen použít se prakticky meze nekladou.

Výhody umělého kamene

Příznačná pro umělý kámen je nejen jeho vysoká odolnost vůči vlhkosti, ale i chemikáliím. Jeho využití v kuchyních a koupelnách se proto samo přímo nabízí. Je to materiál nenasákavý, takže rozlitý kompot, červené víno a jiné tekutiny, které za sebou rádi zanechávají jen těžko čistitelné skvrny, vás již nemohou vyvést z míry. Umělý kámen vydrží i výrazné mechanické zatížení – není problém krájet potraviny přímo na kuchyňské desce. Také odstavený horký hrnec či pánev nezanechají na desce žádné stopy. Kdyby však přeci jen došlo k jeho poškození, pak jen stačí povrch lehce přebrousit. Umělý kámen je totiž 100% opravitelný. Splňuje také ty nejpřísnější hygienické normy.

Umělý kámen je 100% opravitelný materiál, své uplatnění nachází hlavně v podobě kuchyňských pracovních desek.

Dalším výrazným plus hovořícím právě pro volbu umělého kamene je možnost bezespárového spojení. V dnešní době již neplatí, že kuchyňský kout je tvořen pouze jednostrannou a rovnou kuchyňskou linkou. Právě naopak. Dnešní kuchyně jsou tvarově velmi rozmanité. U řady materiálů pak vyvstává problém, jak zamaskovat nehezké spáry vzniklé umístěním několika na sebe navazujících kusů kuchyňské desky. V případě umělého kamene je lze vše vyrobit zdánlivě z jednoho kusu materiálu. Bez problémů lze vyrovnat různé výškové nerovnosti a zaoblení.

Jistě také oceníte jeho velmi snadnou údržbu, vyplývající z již zmíněných vlastností. Nejenom ženám pak jistě bude vyhovovat příjemnost materiálu na omak – umělý kámen totiž nestudí!

Na našem trhu je na výběr z celé řady tohoto materiálu. V obchodě se s nimi setkáte pod názvy jako např. Corian,HI-MACs, Kerrock, Staron, Varicor…

Své uplatnění nalezne umělý kámen i při výrobě umyvadel nebo umyvadlových koupelnových desek.

Jednotlivé typy se liší nejen vlastním provedením, ale také cenou a v závislosti na volbě dodavatele i poskytovanými doplňkovými službami a servisem. Proto důkladně vybírejte nejen očima, ale zaměřte se i na další poskytované služby. I zde se vyplatí vsadit spíše na firmu s dlouholetou tradicí a odpovídajícími referencemi.

Umělý kámen v exteriéru

Umělý kámen však není určen pouze pro vnitřní užití v koupelnách či kuchyních. Jestli-že budete chvíli pátrat po internetu, záhy zjistíte, že umělý kámen se vyrábí i v provedení určeném pro exteriér. Jako stavební materiál jej lze tedy použít na obklady bazénů, schodů, teras aj. Existuje v podobě stavebnic plotů či podezdívek, využijete jej při budování různých přístřešků – na kola, elektroměr, popelnice aj. Ten, kdo touží vyzdobit svou zahradu různými zdobnými prvky v podobě kašen, soch, balustrád, fontán, japonským lamp… také jistě nepřijde zkrátka. Tyto stavební prvky jsou nejen funkční, ale také estetické.

Krásné a moderní jsou také bytové doplňky a dekorace z umělého kamene.

Umělý kámen určený pro venkovní využití je velmi pevný, odolný vůči mrazu a větru a samozřejmě má minimální nasákavost.

Pro umělý kámen také hovoří velmi snadná montáž. Ačkoliv je to materiál velmi pevný, tak jej lze bez větších problémů opracovávat – vrtat, řezat frikční pilou, přitesávat.ZATÍM NEBYL VLOŽEN ŽÁDNÝ KOMENTÁŘ, BUĎTE PRVNÍ.

VSTUP DO DISKUZE

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist