zahradní bazén

Příprava bazénu a jeho okolí na sezónu

Léto je za rohem a nastal čas na přípravu bazénu na vodní radovánky. Není to sice nic náročného, ale přesto je potřeba trocha plánování a práce. Pokud dodržíte několik jednoduchých zásad, užijete si léto u bazénu bez starostí.

Podstatnou částí údržby bazénu je zajištění dobrého stavu dlažby v jeho okolí a ochrana těchto prostor před zvědavými pohledy sousedů. Bazén není jen zónou pro vodní aktivity, ale zároveň místem pro relax. K tomu je potřeba kvalitní stínění před slunečním žárem a pohodlný zahradní nábytek.

příprava bazénu

Příprava bazénu před sezónou to je nejenom zajištění čisté a kvalitní vody. K dokonalé pohodě přispívá hlavně okolí bazénu.

Bezpečná dlažba je nezbytná

Renovace dlažby zlepší estetiku bazénu a zvýší bezpečnost. Na výběr jsou různé možnosti materiálu včetně betonu, WPC (dřevoplast), přírodního kamene a dřeva. Betonové dlažby potřebují minimální údržbu. Odolávají UV záření a opakovanému vystavování vodě. Dlažby z přírodního kamene nabízejí přírodní a rustikální vzhled. Bývají ale nasákavé a vyžadují impregnaci povrchu. Dřevo je dokonalým doplňkem každé zahrady, pro svou náročnou údržbu se ale k okolí bazénu moc nehodí. Nejoblíbenější volbou jsou desky z moderního dřevoplastu – WPC. Jsou bezpečné, protiskluzové a odolné vůči poškození vodou. Zákazníci si je oblíbili zejména pro mimořádně dlouhou životnost a téměř nulové nároky na údržbu.

Ochrana před nežádoucími pohledy

Možností, jak si dopřát soukromí na zahradě, je několik. Pro menší rozlohu lze zvolit třeba živý plot, jež přirozeně dotvoří design každé zahrady. Vyžaduje ale pravidelnou péči a údržbu. Snadnější volbou jsou bambusové zástěny. Nejenže poskytují soukromí, ale dodávají prostoru exotický nádech. Navíc jsou ekologické a lehce se udržují, díky čemu jsou tak oblíbené. Pokud hledáte bezúdržbovou možnost, doporučuji třeba zahradní PVC zástěny v provedení přírodního bambusu.

Dokonalá relaxační oáza

Správná volba nábytku promění váš bazén na pohodlnou zónu odpočinku. K dispozici jsou různé varianty od lehátek až po venkovní pohovky a křesla, záleží jen na vašich preferencích a rozpočtu. Ujistěte se, že vybraný nábytek je vyroben z materiálů odolných vůči povětrnostním vlivům a vydrží působení chlóru a vody. Trendy jsou hlavně zahradní sestavy z umělého ratanu, jež odolá vlivu počasí i UV záření, a zároveň se snadno čistí. Zajímavé jsou také houpací sítě, které zaručí dokonalý relax s nádechem exotické dovolené.

Chraňte se před sluncem

Ochrana před slunečním zářením je v okolí bazénů nezbytná – předejdete spálení a snížíte riziko vzniku rakoviny kůže. Na ochranu před slunečnými paprsky lze vybírat ze stínicích zahradních konstrukcí. Instalace stínicí konstrukce, jako slunečník, sluneční plachta, markýza nebo pergola, v kombinaci s používáním opalovacích krémů a oblečení s UV filtrem nabízí komplexní řešení ochrany před škodlivým zářením.

Oblíbenou volbou jsou slunečníky. Snadno se instalují, jsou přenosné a poskytují dostatek stínu. Ve větrnějších oblastech či v okolí větších bazénů ale nemusí být dostačující. Markízy dovedou pokrýt větší plochy a dle potřeby je lze vysunout nebo zasunout. Pergoly zase poskytují více architektonických možností. Pokud na ně umístíte popínavé rostliny, vytvoříte přirozené stínění. Vyžadují ale více údržby. Výběr vhodného stínění závisí od konkrétních potřeb a vašich preferencí.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist