efektivní home office

5 tipů, jak na úsporný a efektivní home office

Home office se stává stále běžnější formou práce – tak proč jej nevyužít naplno? Pokud jste i vy mezi těmi, kdo pracují (nebo by chtěli) z domova, jistě hledáte způsoby, jak zefektivnit svou produktivitu a ušetřit náklady na vybavení domácí kanceláře. V tomto článku pro vás máme 5 jednoduchých tipů, jak na úsporný a efektivní home office.

Na pracovním místu záleží

Upravte své pracovní místo tak, abyste se jednoduše cítili příjemně. Jste přece doma – vaše pracovna tak může mít jakýkoli styl. Je důležité mít vhodně zařízený pracovní koutek, který je však správně přizpůsoben přesně pro vaši práci. Vždy volte kvalitní židli a stůl, na kterém budete mít dostatek místa pro vaše pracovní potřeby. Pokud se zaměříte na ergonomii, budete mít k dispozici pohodlnější a efektivnější pracovní místo. Náš tip? Nebojte se zařídit si stylové pracovní místo, které dokonale zapadne do vašeho domova. Co podle nás nesmí chybět? Dostatek zeleně a trendy dekorace podle vašeho vkusu a interiérových požadavků.

On-line nástroje pro komunikaci

Je čas naplno využít všechny ty dostupné on-line nástroje pro práci a komunikaci. Díky on-line nástrojům jako jsou Zoom, Skype nebo Microsoft Teams můžete snadno komunikovat s kolegy a vyřizovat své pracovní záležitosti z pohodlí svého domova. Navíc můžete využít také on-line pomocníky pro sdílení dokumentů a spolupráci na projektech. Přestože některé z nástrojů vyžadují počáteční investici, jejich nespornou výhodou je možnost usnadnit vám home office a být k dispozici. A… mít vše při ruce přímo v on-line prostředí!

Tiskněte chytře, tiskněte oboustranně

Musíte hodně tisknout? A co když nemusíte? Právě tisk je jednou z oblastí, ve které se dá dost dobře ušetřit. Nastavte si oboustranný tisk. Věděli jste, že až 50 % tiskových nákladů můžete ušetřit pouhým nastavením tisku na obě stránky papíru? Jednoduše si v nastavení tiskárny zapněte oboustranný tisk a ušetřete tak nejen peníze, ale i životní prostředí. Kromě toho můžete využít i oblíbená ekonomická písma a úsporný režim přístroje. Budete tak šetřit barvu do tiskárny, potažmo i již zmíněné životní prostředí.

Zkusili jste někdy coworking?

Jak ještě občas rozbít stereotyp práce při home office a zefektivnit svou práci? Zvažte možnost využití coworkingových center – čas od času tak můžete zvýšit svou kreativitu změnou prostředí. Pokud navíc nemáte možnost pracovat z domova, potřebné vybavení vám chybí a hledáte vhodnou alternativu, právě využití coworkingových neboli sdílených pracovních center může být příjemným řešením vaší situace. Tato centra nabízejí moderní pracovní prostředí, kvalitní technologie a příležitost pro networking s dalšími profesionály. To zní lákavě, že?

A co takhle podpora zaměstnavatele?

Využíváte nárok na home office, ale náklady platíte ze svého? Pokud pracujete z domova jako zaměstnanec, máte nárok na náhradu nákladů spojených s vaší prací. Informujte se u nadřízených a využijte všechnu nabízenou podporu – protože pracovní nástroje jsou nezbytností.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist