voda1

Voda v bazénu a jak se o ni starat

Letošní léto u nás si nezadá s tím tropickým. Proto většina z nás míří k vodě. Někteří mají tu výhodu, že mají bazén doma. Jiní o tom teprve přemýšlí. Ale pozor, bazén není jen o tom, že si jej koupíte a napustíte do něj vodu. Starost o bazén s jeho koupí teprve začíná! Voda v bazénu si žádá své, aby naše vodní radovánky stály za to!

Co tedy znamená mít bazén? Jestliže nechcete neustále vyměňovat vodu, je potřeba se o ni náležitě starat. Péči o bazén stačí věnovat jen něco málo ze svého času, pokud zvolíte správnou a efektivní prostředky, nebude vás to nikterak zatěžovat.

Pojďme tedy k základům správné starosti o vodu v bazénu. Protože pokud se nebudete starat, tak se vám rychle čistá voda promění v jezírko plné řas a další nežádoucí mikroflóry.

Foto: pixabay.com

O vodu v bazénu se musíte starat, pokud tedy nechcete každý den napouštět novou.

Filtrace vody

Pro udržování vody v čistém stavu se používá filtrace vody společně s bazénovou chemií. Filtrace však musí správně fungovat, abyste dosáhli kvalitní a nezávadné vody. Filtraci je pak nutné alespoň jednou za 14 dní propírat, aby byla dostatečně funkční.

Bazénový vysavač

Dalším vhodným pomocníkem je i bazénový vysavač, který vám odsaje hrubé nečistoty ze stěn i dna bazénu. Existují mechanické vysavače bazénů, poloautomatické a nakonec i ty automatické vysavače. Ty automatické se pak pohybují pod hladinou, jejich senzory hodnotí stav povrchu a zvolí si potřebný režim čištění.

Foto: pixabay.com

Vždy si zjistěte pH vody v bazénu, stejně tak i její tvrdost.

Bazénová chemie

Základem je nastavení a udržování správné hodnoty pH vody a její tvrdosti. Pokud totiž pH není mezi 6,8 až 7,6, účinnost ostatních prostředků se rapidně snižuje a voda se rychle kazí. Na určení pH se používá vhodný tester. Bazénové chemie je na trhu celá řada. A najdete tedy tu správnou pro stav vaší vody v bazénu.

Kam dál?
bazen-11 Bazénová chemie

Zahradní jezírko_FreeImages.com Zahradní jezírka konkurují bazénům

Foto: pixabay.com Dětské nafukovací bazény
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist