019_19

Bezpečnost v okolí bazénu

Horké letní dny a koupání v bazénu patří neodmyslitelně k sobě. Při koupacích radovánkách bychom však neměli zapomínat na bezpečnost. Okolí bazénu by mělo být bezpečné a přizpůsobené vodním radovánkám. Jedním ze základních bezpečnostních prvků je protiskluzový povrch kolem bazénu. To by mělo být samozřejmostí nejen na veřejných koupalištích a aquaparcích, ale i kolem zahradního bazénu, který máte na zahradě. Předejdete tak celé spoustě ošklivých úrazů.

Když volíme pochozí povrch do exteriéru, musíme vzít v úvahu, že bude vystavován střídání teplot, dešti, slunečnímu záření a dalším vlivům. Při výběru povrchu bychom se měli soustředit především na odolnost materiálu.

Foto: pinnot.czNetradiční, ale moderní systém podlahových řešení přináší variabilní stavebnicový systém. Najde své uplatnění jak při rekonstrukci starších, tak i při stavbě nových venkovních a vnitřních bazénů. Díky kvalitě a variabilitě tohoto stavebnicového systému se řadí k evropské špičce. Na rozdíl od dostupných bazénových folií vyniká především svou vysokou UV stabilitou, nosností a protiskluzovým provedení. Tím zajišťuje bezpečné užívání bazénu a jeho bezprostředního okolí. Je zhotoven ze 100% netoxického polyetylenu v různém barevném provedení. Svou lehkou a rychlou instalací nabízí mobilní řešení s několika možnostmi fixace.

Prostiskluzový stavebnicový systém

Stavebnicový systém s protiskluzovou úpravou je vhodný hlavně na schodišťové stupně či jiné části bazénů, kde se tento povrch vyžaduje. Všechny komponenty se jednoduchým spojováním dají kombinovat a vytvářejí tak širokou škálu typizovaných i individuálních řešení. Své uplatnění tak najdou při realizaci bazénů rodinných domů, na veřejných koupalištích a plaveckých bazénech, ale i v dalších prostorách, kde hrozí nebezpečí uklouznutí, například podlahy sprch a toalet na koupalištích.

 • vysoká nosnost (80 t/m2)
 • odolné vůči UV záření
 • jednoduché čištění všemi způsoby – tlakové, chemicky, vysáváním, stíráním
 • tlumení vibrací, protiskluzové a protihlukové vlastnosti
 • snadné na údržbu a montáž
 • vnitřní a venkovní užití
 • protiskluzové provedení
 • mobilní řešení s několika možnostmi fixace – zabezpečení proti krádeži
 • široká nabídka barev
 • snadná a rychlá instalace
 • možnost svítících spojovacích prvků

Více informací na www.pinnot.cz.
There are 5 comments

Add yours
 1. Hedvika Hladká

  Dobré řešení. Tento materiál má hodně výhod. Bohužel jeho veliká nevýhoda je design. Lepším řešením, i co se týče vlastností a vhodnosti umístění k vodě, je materiál WPC. Doporučuji, my ho u bazénu máme -woodplastic.cz.

 2. Simona

  Dobrý den, firma Woodplastic je jednička ve svém oboru. U nás bych řekl, že je to top firma. Jsou kvalitní, seriózní, spolehliví a profesionální!

 3. Simona

  Dobrý den Doroto, osobně se domnívám, že s tím asi problém nebude. Každopádně bude však lepší, když se obrátíte přímo na firmu – woodplastic.cz/kontakty/. Ta vám nejlépe zodpoví všechny dotazy.


Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist