domácnost s mazlíčkem

Poškrábaná podlaha a zničená sedačka? 3 tipy, jak ochránit domácnost před vaším mazlíčkem

Když máte pejska, váš domov se často změní na jeho vlastní hřiště. Poškrábané parkety, roztrhané polštáře a okousaný nábytek jsou u některých majitelů na denním pořádku. Přečtěte si naše tipy, jak takovým nehodám zabránit.

Koberce nesmí chybět

Podlaha se při dovádění domácího mazlíčka může snadno poškrábat nebo poškodit. Jak tomu zabránit? Zkuste do pokojů, kde váš mazlíček pobývá nejvíc, pořídit koberce.

Pokud se vám nelíbí, zkuste nanést na podlahu nátěr odolný vůči poškrábání. Dobrým tipem jsou také vinylové podlahy. Jen tak snadno se nepoškrábou a jsou odolnější také vůči skvrnám. Pokud budou ve světlých barvách, škrábance a rýhy bude vidět ještě méně.

Samozřejmě, u domácích mazlíčků myslete také na pojištění nemovitosti a domácnosti. Jedná se o doplňkové pojištění odpovědnosti, které kryje škody způsobené domácím zvířátkem. Pokud tedy váš mazlíček něco poškodí, pojišťovna to proplatí

Nebojte se potahů na pohovce

Pokud si s vaším zvířátkem často hrajete v obýváku, vaše pohovka se může snadno zničit. Ochránit ji můžete tak, že si koupíte voděodolný potah nebo pásku proti poškrábání.

Teprve si vybíráte novou pohovku? Sáhněte po takové, která má potahy z mikrosemišového materiálu. Ten vydrží dlouho také při nezbedných mazlíčcích, snadno se čistí a je obtížné jej poškrábat.

Dekorační polštáře a deky si vybírejte spíše z materiálů, na které se nechytají chlupy.

Nezapomínejte také, že pokud máte vedle gauče ovladače nebo menší dekorace, měli byste je položit na vyšší místa.

okousaný nábytek

I s neposedným mazlíčkem „ničitelem“ lze díky snadným fíglům domácnost ochránit. (foto: unsplash.com)

I „nepříjemné“ chutě jsou řešením

Pokud váš mazlíček rád kouše a škrábe nábytek, můžete na něj v malém množství nanést ochucovadla a koření, které nemá rád. Vždy však používejte taková, které nejsou toxická, například štiplavou omáčku nebo kajenský pepř. Pokud nechcete používat koření, pořiďte si v chovatelských potřebách sprej proti okusování.

Pomoci může také „předělání“ nábytku. Aby ho váš domácí mazlíček stále neochutnával, nalepte na něj například alobal nebo oboustrannou pásku. Alobal i páska budou při zakousnutí pro psa nepříjemně, a tak po čase přestane okusovat to, co nemá.

Jak zabránit pejskovi ničit nábytek?

Trénujte svého psa už od štěňátka a nepolevujte ve svých pravidlech. Pokud na sedačku chodit nemá, nedovolte mu to ani ve výjimečných případech. Nejvíc škod však pejsci napáchají, když je přepadne separační úzkost. Snažte se proto svého čtyřnohého miláčka už od začátku připravovat na to, že bude doma sám. Trénink může být velmi náročný, ale vyplatí se.

A pokud se přesto pustí do židle nebo skříňky, dejte mu jasně najevo, že to není dovoleno. Dejte mu místo nábytku na hraní psí hračku a pochvalte ho, když si pěkně sedne a vezme si ji. Tak se naučí, za co odměnu dostane a za co ne.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist