podlaha

Moderní podlaha do každé domácnosti

Podlaha je jeden z prvků, kterým musíte při výstavbě nebo rekonstrukci vašeho domova věnovat náležitou pozornost. Protože je to právě podlaha, která ovlivňuje celkový styl a charakter místnosti. Moderní podlaha dokáže vnést do místnosti duši i vaši osobnost. Inspirovat se můžete nejnovějšími trendy, které jsme pro vás sepsali v následujícím článku.

Nejprve vlastnosti, poté design

Sice je podlaha výrazným dekoračním prvkem místnosti, ale také od ní mnohé očekáváme. Proto si při výběru nejprve ujasněte, jaká by měla podlaha být a co vám má nabídnout. Zvažte zda potřebujete podlahu, která vás bude hřát, bude odolná proti vlhkosti a padajícím předmětům nebo chcete podlahovou krytinu, které půjde snadno a rychle uklízet.

Myslete také na své děti, které si rády hrají na zemi a také často drobí a dělají nepořádek. Nezapomínejte na své domácí mazlíčky, kteří mohou udělat loužičku a jejich drápky jim mohou na některých typech podlah klouzat. Zvažte tak vlastnosti jako:

  • odolnost proti mechanickému poničení
  • měkkost, hřejivost
  • kombinace s podlahovým vytápěním
  • tepelné a zvukové izolační schopnosti
  • údržbu a péči

Zahřeje i zabydlí vás koberec

Chvíli to vypadalo, že jsou koberce na ústupu, ale opak je pravdou. Koberce díky moderním technologiím už nejsou považované za lapače prachu a roztočů a naopak se umisťují do domácností alergiků, jelikož prach zachytí a pustí až při vysávání. Prach tak nelétá vzduchem.

V moderních domácnostech se většinou volí kusové koberce, která vynikají na dřevěné nebo vinylové podlaze a celý interiér dokáží zútulnit a dodat mu na domácí atmosféře. Navíc jsou kusové koberce skvělým dekoračním prvkem, který můžete po čase vyměnit.

Kouzelné marmoleum

Marmoleum se řadí mezi ryze přírodní podlahové krytiny a jakmile ho vyzkoušíte, nebudete chtít nic jiného. Jedná se o přírodní linoleum a nabízí desítky barev, odstínů a dekorů. Je Příjemné a teplé na dotek a je vhodné pro alergiky. Navíc je nenáročné na údržbu a odolné proti mechanickému poničení.

Prodává se v pásek, čtvercích, ale také je možné si ho vyřezat laserem do libovolných tvarů a poskládat si tak originální podlahu, které bude symbolizovat vaši osobnost a osobní vkus. Vyřezané tvary se pak jednoduše spojí.

Najdete ho v prodejnách zaměřených na podlahové krytiny nebo přímo ve specializovaných prodejnách. Při výběru si vždy dejte na čas a promýšlejte, jak bude marmoleum vypadat v kombinaci s nábytkem a celkovým stylem interiéru.

Rada na závěr. Vždy si marmoleum prohlédněte s blízka, ale také ho položte na zem a prohlédněte si ho z výšky. Dekor vypadá jinak ze vzdálenost několika centimetrů a několika metrů.

Měkčený vinyl

Hledáte podlahovou krytinu, které bude odolná proti čemukoliv a vše co na ni vylijete, rozsypete nebo hodíte, jednoduše vytřete a podlaha bude jako nová? Pak se zaměřte na měkčený vinyl. Překvapí vás svou nenáročností a odolností.

Měkčený vinyl se řadí mezi PVC podlahy a prodává se v rolích a čtvercích různých formátů nebo v podobě lamel. PVC prošlo značným vývojem a jeho barvy a dekory, jsou často k nerozeznání od přírodních materiálů. Můžete si tak doma položit “dřevěnou podlahu”, o kterou se nemusíte prakticky starat a málokdo pozná, že se jedná o vinyl.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist