okno

Plastová okna a větrání

Měníte stará okna v místnosti s plynovými spotřebiči? Chcete vyřešit problém s větráním a přitom neplýtvat teplem?

Pokud se chystáte vyměnit okna v bytě nebo domě, kde je plynový spotřebič, chtě nechtě budete nuceni vyřešit větrání (nechcete-li riskovat otravu).

Výjimku tvoří plynové spotřebiče třídy C, se zajištěním přívodu spalného vzduchu. V tomto případě lze při výměně oken postupovat běžným způsobem.

V případě, že používáte spotřebiče typu A a B, je nutné zajistit přívod vzduchu. Množství potřebného vzduchu je potom určeno typem a výkonem spotřebiče a vychází z normy TPG 704 01/1999.

Zásadní problém vzniká v situaci, kdy jsou okna měněna v prostorách s přirozeným větráním okny. Praktické zkušenosti dokazují, že většina dodavatelů oken tento problém vůbec neřeší. Přitom je zcela zřejmé, že splnění požadavků TPG na přívod spalného vzduchu pouze průvzdušností oken a dveří nelze, až na výjimečné případy dosáhnout. To činí zejména v obytných místnostech zdroje potencionálního nebezpečí pro jejich uživatele. Důležitá je i skutečnost, že přívod a odvod vzduchu nesmí být ovlivněn větráním. Z uvedených zkušeností vyplývá nutnost zajisti přívod vzduchu pro provoz plynových spotřebičů jinak než přirozenou průvzdušností oken.

kuchyn26.jpgJak můžete větrání vyřešit?

• Provést výměnu plynového spotřebiče třídy A nebo B za třídu C
• Zajistit přívod vzduchu mimo stavební otvor – průduchy, větrací mřížkou nebo tubusy
• Provést úpravu oken a nastavit požadovanou průvzdušnost což s sebou přináší i příslušné tepelné ztráty těmito okny

Překvapivě účinné řešení

Na českém trhu a nejen na něm se již v současnosti nacházejí speciální profilové systémy umožňující větrání na principu rekuperace (zpětného získávání tepla –„použitý“ vzduch ohřívá vzduch příchozí).

Objem přiváděného vzduchu je možné nastavit přímo na potřeby dané místnosti a tím zajistit výměnu vzduchu při minimalizaci energetických ztrát.ZATÍM NEBYL VLOŽEN ŽÁDNÝ KOMENTÁŘ, BUĎTE PRVNÍ.

VSTUP DO DISKUZE

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist