velikonoční ošatka

Ošatky na velikonoční vajíčka

Přinášíme vám několik tipů, jak jednoduše a přitom hezky a efektně naaranžovat nabarvená velikonoční vajíčka. Jestliže jste si dali práci s barvením vajíček, doveďte svou práci k dokonalosti a kraslice umístěte do vhodné velikonoční ošatky.

Tipy na aranžmá pro koledníky – velikonoční ošatky

Velikonoční svátky jsou neodmyslitelně spojeny s celou řadou tradic – pletení pomlázek, barvení vajíček, pečení mazanců a beránků nebo koledování – to jsou snad ty nejznámější z nich. Maminky a jejich holčičky se chtějí blýsknout krásně obarvenými vajíčky, které každoročně pro koledníky barví. Nazdobená vajíčka získají ten správný šmrnc, pokud jsou hezky naaranžovaná.

foto: pixabay.com
Prázdné proložky od vajíček dozdobte peříčky, smotanými snítky lýka nebo drobnými kvítky. Dekorativní jsou i krátké větvičky s kvetoucími kočičkami nebo třeba drobné kvítky sedmikrásek.

foto: pixabay.com

Pod vajíčka umístěná na obyčejnou misku nebo hlubší talíř dejte barevné ubrousky. Aranžmá je hned veselejší. Můžete ho doplnit k zelenými snítkami nebo kvetoucími kočičkami.

foto: pixabay.com

Slaměná ošatka, velikonoční vajíčka a pár zelených snítek třeba z buxusu nebo tisu. Jednoduchá, efektní a originální dekorace.

foto: pixabay.com

Děti milují zajíčky – pokud bude jeden nakukovat do ošatky s kraslicemi podloženými buď ubrouskem nebo barevným lýkem bude dekorace perfektní. Obzvláště pak vajíčka vyniknou na bílé misce.

foto: pixabay.com

Přírodní vajíčka se budou krásně vyjímat v slaměném hnízdě doplněným peříčky, kouskem mechu a zelenou snítkou. Pokud přidáte dřevěného zajíčka nebo kuřátko, pak získáte nejen efektně naskládaná vajíčka pro koledníky, ale zároveň nádhernou velikonoční dekoraci.

foto: pixabay.com

Pokud jste vyznavači spíše minimalismu a na žádné velké dekorování a zdobení si nepotrpíte, pak položte barevné kraslice na obyčejný bílý čtverhranný tácek. Nechejte vyniknout barevnosti kraslic. Dejte si však záležet na tom, aby barvy na vajíčkách byly syté a plné.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist