plastove-okno6

Okna

MATERIÁL

Jednou ze základních otázek bude zřejmě z jakého materiálu by nová okna měla být zhotovena. Každý z běžně používaných materiálů má svá specifika – své klady a zápory. Příjemný vzhled přírodního materiálu splní okna dřevěná,jejich nevýhodou je však nutnost častého obnovování vnějších ochranných nátěrů. S tímto jsou samozřejmě spojeny další výdaje. Výhodou plastových oken je nejen nižší pořizovací cena,ale také tepelné a zvukově izolační vlastnosti,které se během doby životnosti nemění.

CENA

Při každodenní zátěži naší peněženky je samozřejmě nasnadě i otázka ceny. Jak již bylo řečeno,pořizovací cena oken plastových bude zpravidla nižší,než u oken dřevěných. Jednoznačně pak ušetříte samotnou výměnou starých netěsnících oken. Výdaje spojené s vytápěním lze snížit až o neuvěřitelných 30-40%! Při výběru firmy však mějte na paměti,že nejlevnější varianta nemusí být tou nejkvalitnější.

EKOLOGIE

Na první pohled by se možná zdálo,že v oblasti ekologie hrají jednoznačně prim okna dřevěná. Ani okna z PVC však na tom nejsou tak špatně. Jejich životnost je v průměru 3x delší než u oken dřevěných,není nutné je ošetřovat různými nátěry a laky,které nemusí být k životnímu prostředí příliš šetrné. Renomovaní výrobci plastových oken garantují svou výrobu ze 100% recyklovatelných materiálů.

 

Jestli-že jste si ve vašem okolí vytipovali firmu,která by měla plánovanou výměnu oken provést,je dobré mít na paměti ještě několik důležitých skutečností:

  • dokáže firma splnit vaše individuální představy a požadavky týkající se vzhledu nových oken?
  • předem si také rozmyslete jaké další doplňky budete požadovat  (žaluzie,rolety,protihmyzové sítě,speciální zasklení,kování umožňující dostatečné provětrávání atd.)
  • má výrobce dobrou pověst,kterou může popřípadě podpořit referencemi spokojených zákazníků?
  • budu mít zajištěno poradenství,dopravu,montáž a další servis a za jakých podmínek?
  • placení případné zálohy by mělo proběhnout mezi vámi a zplnomocněným obchodním zástupcem firmy,který vám vždy musí vystavit doklad s firemním razítkem o převzetí peněz!
  • předem počítejte s tím,že výměna oken je práce,při které se práší a nadělá se nepořádek!There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist