HS portál

HS portály: okna, která zmizí mávnutím proutku

Kdo by netoužil po tom, aby byl co nejblíže zeleným stromům a barevným květům? V létě si můžete dát kávu pod pergolou, ale co má člověk dělat, když se venku ochladí? Pořiďte si HS portál. Budete hezky „za větrem“, a přesto vám bude připadat, že sedíte přímo na zahradě. A až se oteplí? Stěnu jednoduše odstraníte a rázem se ocitnete přímo mezi zelení.

Foto: Slavona

Okno může být složeno z jednoho posuvného křídla.

Hodně světla a žádné schody

Proč byste se měli dívat ven jen obyčejným oknem nebo úzkými balkonovými dveřmi, když si můžete pořídit zdvižně posuvný systém otevírání neboli HS portál. Díky němu získáte téměř celou prosklenou stěnu svého domu, kterou můžete kdykoli jednoduše odsunout. Je složena z jednoho nebo několika pohyblivých křídel, která se posouvají ve vlastní kolejnici současně s rámem a neotvíravou částí. Pojízdné součásti systému jsou ukryty přímo v posuvném křídle. Znamená to, že dveře nezabírají žádný prostor v místnosti. Naopak umožní její maximální prosvětlení. Získáte tedy skvělé propojení kuchyně nebo obýváku s terasou či zahradou, aniž byste museli klopýtat o práh nebo schod, protože přechod je bezbariérový.

Foto: TP Eurookna

Materiál rámu HS portálu mohou být v luxusní kombinaci dřevo-hliník.

Dřevo nebo hliník?

Rámy se vyrábějí ze dřeva, hliníku nebo plastu, příp. jsou tyto materiály různě zkombinované. Při výběru je třeba brát v úvahu nosnost konstrukce. Například pro velké skleněné tabule je nejlepší hliníkový nebo dřevohliníkový rám. Je dobré myslet také potřebnou údržbu. Ta je u dřeva je přece jen náročnější, zatímco hliník je v podstatě bezúdržbový. Plastové rámy se mohou deformovat vlivem mrazu nebo přílišného horka. Oblíbené jsou také různé kombinace, kdy například zvenku si můžete zvolit rám bezúdržbový hliníkový, ale zevnitř může být design třeba dřevěný.

Foto: Slavona

HS potrál otevírejte jednoduše i pomocí dálkového ovládání.

Ovládání není žádná dřina

Při otvírání HS portálů vám poslouží stejně jako u balkonových dveří klasická klika. Můžete ale použít speciální tlačítka, která lze ovládat přímo nebo pomocí dálkového ovladače třeba ze sedačky.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist